Mevlüt Takımı

Bebek mevlütleri Türk kültürünün güzel geleneklerinden bir tanesidir. Bu geleneğin asıl amacı bebeğin ahlaklı ve erdemli bir birey olması için dua etmektir. Mevlütler ölüm zamanlarında yapıldığı gibi sevinçli günler olan doğum zamanlarında da yapılır. Kültürümüzde bayram, düğün, nişan, doğum, cenaze gibi olaylarda insanlar sevdikleriyle bir araya gelerek gerek üzüntüyü gerekse sevinci birlikte yaşamak isterler. Üzüntüler paylaşıldıkça azalır sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. Bebek mevlütleride bu özel günlerden bir tanesidir. Yeni doğmuş bir bebek bütün toplumlarda önemsediği gibi bizim kültürümüzde büyük bir sevinçle karşılanır. Herkes tarafından göz aydınlığı verilir. Hediyeleşerek bu mutlu an ölümsüzleştirilir.


Bebek mevlütleri genellikle bebeğin kırkı çıktıktan sonra yapılır. Bebeğin doğumundan itibaren 40 gün hem anne için hem bebek için zor bir süreçtir. Anne lohusalık döneminin zorlu sürecini sağlıklı bir şekilde atlatmaya çalışırken bebekte yeni dünyaya ve ortama alışmak için çaba sarfeder. Hem bebek hem anne bu süreci atlatınca kutlama yapılır. Sevilen insanlar çağırılarak birlikte Kuran okunur, dualar edilir. Gelenlere lohusa şerbeti ve ikramlar dağıtılır. Bu mutlu gün birlikte paylaşılır.

Bebek mevlütleri tıpkı düğünler gibi özel zaman dilimleridir. Bu özel günde başrolde olan hem anne hem bebek şık kıyafetlerle misafirlerin karşısına çıkmak ister. Bebek mevlüt kıyafetleri bebeklerinizin bu özel gününü taçlandırmak için özel tasarlanmış özel kıyafetlerdir.

Bebek mevlüt takımları kız ve erkek bebekler için ayrı ayrı üretilmiştir. Kız bebek mevlüt takımları genellikle tek parça elbise, etek, gömlek, tişört, taytlarla kombine edilir. Kız bebek mevlüt takımlarında elbiseler tül detayları, çiçekler ve fiyonklarla süslenmişlerdir. Bu ayrıntılı aksesuarlar bebeğinizin şıklığını en üst seviyeye taşır. Elbise ve eteklerini altına giydireceğiniz külotlu çoraplar, sade ve renkli modelleri ile kombininizi tamamlar. Bebek mevlüt takımlarında aksesuarlardan olan çorap ve ayakkabılarda bebeğin kıyafetine uygun olarak birleştirilebilir. Ayrıca kız bebeklerde aksesuarlarınızı artırabilirsiniz. Saç bandı, bileklik, bandana, başlık, çiçek, fiyonk, ponpon gibi ayrıntılarla bebeğinizin güzelliğine güzellik katın.

Erkek bebek mevlüt takımlarını seçmeniz daha kolaydır. Pantolon, gömlek, yelek, şort gibi kıyafetlerle bebeğinizi giydirebilirsiniz. Beyaz, mavi, siyah, lacivert, kahverengi tonlar erkek bebekler için en çok tercih edilen renklerdir. Papyon, kravat, pantolon askısı, şapka, çorap ve patiklerle bebeğinizin kombinesini tamamlayabilirsiniz.

Bebek mevlüt takımlarını ayrı parçalar halinde alarak kendi kombininizi zevkinize göre oluşturabilirsiniz. Bebek mevlüt takımlarında parça miktarı arttıkça fiyatta artacaktır. Bütçenize uygun bir kombine ile misafirlerin karşısına çıkma imkanınız var. Ben uğraşamam diyorsanız takım halinde satılan mevlüt takımlarında aradığınız bütün aksesuarları bulmanız mümkün. Hangisi işinize geliyorsa o şekilde tercihte bulunarak bebek mevlüdünüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Bebek mevlüt takımları yaz ve kış aylarında giydirebileceğiniz tarzda kumaşlarla üretilmişlerdir. Yazın giydirebileceğiniz ince kumaşlar keten bambu gibi nefes alabilen, bebeğin cildini rahatsız etmeyen, kısa kollu ve rahat kumaşlar tercih edilir. Kışın ise pamuklu ve yünlü kumaşlarla bebeğin sıcak tutulması ve üşümemesi hedeflenir.

Bebeğinize mevlüt takımı alırken bebeğinizin rahat edebilmesi önceliğimiz olmalıdır. Çok kısa süreliğine giymiş olsa bile kıyafetin içinde rahat edemezse huysuzlanır ve ağlar. Sizde rahat edemezsiniz. Yumuşak ve esnek kumaşlar bebeğinizin kıyafetin içinde huzurlu olmasını sağlar.

Bebek mevlüt kıyafetini giydireceğiniz zaman almanızı tavsiye ederiz. Bebekler çok hızlı büyüdükleri için önceden aldığınız kıyafet dar gelebilir. Bebeği sıkıştırarak bunaltır. Yada çok bol olduğunda bebeğinizin üzerinde güzel durmaz. Fotoğraflara her baktığınızda pişmanlık yaşamanıza sebep olur. O yüzden bebek mevlüdü yapacağınız zaman mevlüt takımını bebeğinizin tam bedenine göre almalısınız.

Bebek mevlüt takımlarının kumaşının pamuk, keten, bambu gibi organik malzemelerden üretilmesine özen gösterin. Doğal kumaşlar bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlayarak sağlığını korur. Sentetik kumaşlar bebeğinizi terleterek hasta eder. Pamuk tarzı kumaşlar alerji yapmaz.

Bebek mevlüt takımları kız ve erkek bebekler için ayrı tasarımları ile besikte.com adresinde. GÖRMEDEN KARAR VERMEYİN. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri