Nefes Tazeleyici Ürünler


Ağız kokusu nedenleri nelerdir?

Ağız kokusu kişiyi ve çevresindekileri rahatsız eden bir durumdur. Yapılan bir araştırmaya göre insanların %35-45 i kötü nefes kokusuyla mücadele ediyor. Ağız kokusunun oluşmasının farklı sebepleri olabilir. Ağız kokusunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ağız bakımının tam ve düzenli bir şekilde yapılmamış olmasıdır. Ağız hijyeni tam bir şekilde sağlanmadığında ağız içinde oluşan bakteri ve mikroplar ağız kokusuna sebep olur. Genellikle sabah kalkıldığında kişilerin ağızlarında koku olur ve bu normal karşılanır. Akşam yatarken ağız hijyenine özen gösterilmediyse akşamdan yenilen yiyecekler dişlerin arasında kalarak kokuya sebep olur. Diş fırçalama ve ağız çalkalama suları ile bu koku giderilir. Birde açlıktan kaynaklı ağız kokusu oluşabilir. Uzun süre bir şey yiyilip içilmediğinde veya oruç tutulan zamanlarda ağız kokusu oluşabilir. Diş ve diş eti rahatsızlıkları, enfeksiyon ve bakterilerden ağız kokusunun belli başlı sebepleri arasında yer alır. Ancak uzun süreli geçmeyen ağız kokusu başka hastalıkların habercisi olabilir ve mutlaka bir hekime danışılması gerekir. Ağız kokusuna sebep olan etmeleri sıralayacak olursak;


Diş çürükleri
• Yemek artıkları
• Soğan sarımsak gibi kokulu yiyecekler
• Ağız içi mantar enfeksiyonları
• Sinüzit
• Bademcik iktihabı
• Mide ve bağırsak hastalıkları
• Alkol ve sigara kullanımı
• Diyabet
• Ağız kuruluğu
• Diş eti hastalıkları
• Açlık
• Böbrek rahatsızlıkları
• Az su tüketimi


Görüldüğü gibi ağız kokusuna sebep olan bir çok etken var. Ağız kokusu hem sizi hem çevrenizdeki insanları rahatsız eder. Sosyal ilişkilerinize ket vurur. Sizi zor durumda bırakır. Öncelikle ağız kokusuna sebep olan sorunu tespit ederek gerekli önlemleri almanız gerekir. Ağız kokusuna sebep olan şey günlük ağız hijyeninize önem vermemekse çok basit yöntemlerle bile bu sorunu çözebilirsiniz.

Uygun bir diş macunu ile günde üç defa iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalayarak ardından diş ipi ile dişlerin aralarında kalan yemek artıklarını da temizleyebilirsiniz. Ağız çalkalama suları ile ağızda kalan bakterilere temizlenir. Son olarak dik yüzeyinde kalan bakteriler fırça yardımıyla temizlenerek ağız hijyeni sağlanmış olur. Gün içinde alacağınız nefes tazeleyici ürünlerle her daim ferah bir nefese sahip olursunuz. İçerisindeki nane yağı, maydanoz ve kekik yağı nefesinizi tazeler. Yemeklerden sonra veya ihtiyacınız olduğu anda 2_3 adet su ile yutabilirsiniz. 20 dk içerisinde etkisi görülür. İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Ağız bakım suları, komple ağız bakımının tamamlayıcı ürünleridir. Ağız çalkalama suları diş fırçalarının ulaşamadığı alanlara ulaşarak bakteri ve plak oluşumların önüne geçer. Hassas diş ve diş eti bakımında sizin yardımcınızdır. Dişleri güçlendirerek diş çürüklerini önler. Gargara sonrası daha ferah ve taze bir nefesle güne başlar ve bitirirsiniz. Ağız çalkalama suları diş fırçalamaya göre daha fazla beyazlatıcı etkisi vardır. Gargaralar diş minesine zarar vermeden aşındırmadan dişlerdeki lekeleri gidererek beyazlatır. Ağız çalkalama sularının içerisindeki esansiyel yağlar ile ağız bakımında tam hijyen sağlar.

Ağız spreyleri, diş ve diş eti sorunlarının ortaya çıkardığı ağız kokusu problemi sadece sizi değil etrafınızdaki insanları da rahatsız eder. Sosyal yaşamınızı sekteye uğratır. Ağız kokusunun birden fazla sebebi olabilir. Diş çürükleri, bakteri ve plak oluşumu, ağız kuruluğu, diyabet, boğaz enfeksiyonu, açlık, sinüzit gibi hastalıklarda ağız kokusuna sebep olur. Öncelikle ağız kokusunun sebebi tespit edilerek çözüm yolları araştırılmalıdır. Ağız spreyleri bu tür durumlar için kurtarıcı ürünlerdir. Ağız spreyi sayesinde taze ve ferah bir nefese kavuşursunuz


Nefes tazeleyici ürünlerle rahat ve taze bir nefes sizinle... 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri