Nemlendirici/Düzenleyici

Sağlıklı bir cildin neme ihtiyacı vardır. Nem vücutta doğal olarak bulunur. Ancak bazı çevresel ve genetik faktörler ciltteki nem oranının azalmasına sebep olur. Bu faktörlerden bazıları;


• Mevsim değişikliği
• Az su tüketimi
• Yaşın ilerlemesi
• Makyaj kalıntıları
• Kullanılan deterjanlar
• Genetik yapı ciltteki nem miktarının azalmasına sebep olabiliyor. Ciltteki su miktarı azaldıkça cildin nemi azalır ve kolojen üreten liflerde zayıflama meydana gelir. Cildin nem oranı azaldıkça kuru, mat ve cansız bir görünüm oluşur.

Cildin sıkılığı ve elastikiyet kaybının önlenebilmesi için cildin nem dengesinin yeteri kadar sağlanması gerekir. Nemli bir cilt yumuşak ve ipek gibi bir görünüme sahiptir. Eğer kuru ve mat bir cildiniz varsa cildiniz nem dengesini sağlayamıyor demektir. Bu durumda cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile dışarıdan cildinize destek olmanız gerekir.

Nemlendiriciler cildin su ihtiyacını karşılayan, cildi yumuşatan ve cildin nem seviyesini koruyan ürünlerdir. Nemlendirici kullandığınızda cildinizde gerilme olmaz, cildinizin esnekliği artar. Kuruma ve çatlama problemleri yaşamazsınız

Kuru ciltlerin nemlenmeye ihtiyacı olduğu gibi yağlı ciltlerinde nemlenmeye ihtiyacı vardır. Nemlendirici kullanırken cilt tipinizi bilerek cildinize uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekir.Nemlendirici kullanmanın faydaları

Nemlenen cildin elastikiyet yapısı artar. Esnek olan ciltte yaşlanma belirtileri azalır. Kırışıklık problemleri en aza iner. Cilt kuruluğu ortadan kalkar. Cildiniz pul pul dökülmez. Nemlendiriciler cildin koruyucu tabakasını güçlendirerek cildi dış etkilerden korur. Nemlendirici kullandığınızda cildinizde oluşabilecek problemler önlenir. Nemlendiriciler cildi rahatlatır ve yatıştırır. Cildinize ipeksi bir dokunuş kazandırır.

Atopik cilt nedir,bakımı nasıl yapılır?

Cildimiz vücudumuzun örtüsü ve koruyucu tabakasıdır. Bazı nedenlerden dolayı cildin koruyucu bariyeri zarar görerek cilt fonksiyonlarında sıkıntılar yaşanmaya başlar. Ciltte bariyer bozulması ile cildin su tutma yani nem özelliği azalır ve ciltte kuruluk problemleri ile birlikte kaşıntı ve kızarıklık sorunları ortaya çıkar. Atopik bünyeli hastaların cilt bariyeri bozularak kaşıntı, egzama, ciltte aşırı kuruluk problemi yaşarlar. Atopik bünyeli kişilerde alerjik reaksiyonlarda sık görülür. Buda hayatlarını zorlaştırır. Atopik ciltlerde biraz daha hassas bir bakıma ihtiyaç vardır.

Atopik ciltlerde temizlik çok önemlidir. Hassas ciltlere uygun, kimyasal içermeyen vücut ve cilt temizleyicileri kullanmanız gerekir. Temizleme işleminden sonra mutlaka cildinizi nemlendirin. Atopik ciltler besinlerden aldığımız yağ asitlerini dönüştüremezler. Bu yüzden hassas ciltler için özel üretilen yoğun nemlendiriciler kullanılması gerekir. Kremlerini buzdolabında saklarsanız kullanırken rahatlama hissedersiniz. Atopik ciltlerde temizlik ve cilt beslenmesi yapılması çok önem arz eder.

Sitemizde bulunan Bepantol, Bioderma, La Roshe,Coresatin, L-Prolin, Cerave, Rosense, Arko, Bionnex gibi cildin nem bariyerini güçlendirip onararak markaların ürünlerini temin ederek kullanabilirsiniz. 

Incia Atopiğe Eğilimli Kuru Ciltler İçin Jel Krem 50 ml
Incia Atopiğe Eğilimli Kuru Ciltler İçin Jel Krem 50 ml
Kuru Cilt İçin Jel 50 ml

76,00 TL  32,90 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri