Oje ve Cilalar

Oje, tırnaklara sürülen bir çeşit makyaj ürünüdür. Oje tırnakların bakımlı ve güzel görünmesini sağlar. Birbirinden güzel renkleri ve yumuşak dokusu ile ister günlük hayatınızda isterseniz de özel günlerde tırnaklarınıza uygulayarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun süre kalıcı özelliği ile tırnaklarınızı bakımlı ve güzel gösterir. Ojeyi çıkarmak istediğinizde oje temizleyici ürünlerle pratik bir şekilde temizleyerek tırnaklarımızın doğal halini almasını sağlayabilirsiniz.


Ojeyi kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

• Öncelikle ojede kullanacağınız renge karar vermelisiniz.
Ojelerin renklerinin yanında çeşitleri de fazladır. Parlak, simli, sedefli, mat, metalik çeşitlerinden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.
Oje sürmeden önce tırnak bakımını yapmanız çok önemlidir. Temiz bir tırnak yapısına sahip olmalısınız. Evde veya kuaförde manikür yaparak tırnaklarınızı oje sürmeye hazırlamalısınız.
• Artık istediğiniz renkte, mavi, kırmızı, mor, siyah, pembe her renk ojeyi tırnaklarınıza sürerek kullanmaya hazırsınız.

Oje koruyucu cila ile ojenizi daha parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Oje koruyucu cila ojenin çatlamasını önleyerek tırnağınız da daha uzun süre kalmasını sağlar.

Acı cila tırnak yeme alışkanlığını önlemek için geliştirilmiş bir solüsyondur. Doğal görüntüsünü kaybeden tırnaklar, acı solüsyon ile yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşur. Acı tadından dolayı tırnak yenmesini engeller.

Oje nasıl uygulanır?

Oje sürerken en çok dikkat etmen gereken nokta: Sakin olmak! 

Kolay oje sürmek için, ojeni fırçaya alırken ne çok dolu ne de çok az almalısın. Yeterli miktarda ojeni tırnağının tam ortasından sürmeye başla ve bu noktada "Yine taşıracağım!" düşüncelerini kafandan sil. Ne kadar sakin bir şekilde sürersen, taşırma ihtimalin o kadar az olacak. Ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katını ince uygula. 2 dk sonra ikinci katı sür. Toplamda 3 fırça uygulamasında bütün tırnağına eşit miktarda oje sürdüğüne emin olmalısın. Parlak bir oje elde etmek için ikinci kat oje kuruduktan sonra parlatıcı sürebilirsin. Bir kaç dakika ojenin kurumasını bekle.

Oje nasıl çıkarılır?

Öncelikle kolonyadan bir miktar tırnaklarımızı kaplayacak yükseklikte tabağa koyuyoruz. Tüm tırnaklarımızı kolonyada 3-4 dakika beklettikten sonra yine limonlu pamuk yardımıyla ojeyi çıkartıyoruz. Yumuşayan ojelerinizi tırnaklarınızla da kaldırarak işlemi hızlandırabilirsiniz. Yada aseton kullanarak tırnaklarınıza ki ojeyi çıkarabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri