Oyun ÇadırıÇocuklar kendilerini en iyi oyun oynarken ifade edebiliyorlar. Büyükler gibi yaşadıkları olumsuzlukları konuşarak ifade etmeleri pek mümkün değildir. Çocukların duygularını anlamak için onları oyun oynarken seyredin.

Çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine onlara aldığınız oyuncaklarla destek olabilirsiniz. Çocuklar oyun oynayarak eğlenirken aynı zamanda da birçok şeyi öğrenebilirler. Çocuklarınıza aldığınız her bir oyuncağın ayrı bir önemi vardır. Oyun çadırı geçmişten günümüze çocukların vazgeçilmez oyun alanlarıdır. Oyun çadırında oynamak kendilerine özel bir alan olduğu için çocuklara çok keyifli gelir. Önceden günümüzdeki gibi çocuk oyun çadırları yoktu.

O zamanda çocuklar kendi imkanları ile kendilerine özel alanlar oluşturuyorlardı. Sandalyeleri birleştirip üzerine battaniye-çarşaf örterek altında oyun oynuyorlar. Yada bir masanın altına girerek "burası benim evim, lütfen kapıyı çalarak gelin" şeklinde uyarılar yapıyorlardı. Orada kendilerine özel bir alan oluşturarak oyun oynamak çocuklar için muhteşem bir şeydir. Günümüzde çocukların çok sevecekleri, odalarını süsleyecek, çeşit çeşit oyun çadırları mevcuttur. İster sevdiği kahramanların resmi ile desenlenmiş, ister kızıldereli çadırları çocukların eğlenerek oynayacakları favorileri arasındadır. Bu sevimli oyun çadırları ile artık eviniz daha derli toplu. Üstelik istediğiniz mekana kolay katlanıp taşınabilme özelliği ile götürebilirsiniz. Evde oynaması için İstediğiniz odaya kolayca kurabilirsiniz. Dışarıda bahçede oturmak istediğinizde oyun çadırını bahçeye kurarak çocuğunuzla birlikte oynayarak bahçenin tadını çıkarabilirsiniz. Veya pikniğe gittiğinizde her zaman gölge bir ortam bulamayabilirsiniz. Gölge bulsanız bile bir süre sonra güneş yönünü değiştirdiğinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çocuğunuzun güneşten etkilenmeden rahat oynayabilmesi için veya uyuduğunda ona sağlayacağınız güvenli bir ortam için oyun çadırı güzel bir alternatif olacaktır. Oyun çadırını çocuklarınız için daha konforlu hale getirebilirsiniz. İçine koyacağınız yumuşak bir minder veya halı yada sevimli yastıklar oyun çadırı için güzel aksesuarlardır. Oyun çadırının içini aydınlatarak çocuğunuz için daha cazip hale getirebilirsiniz. Oyun çadırının içine çocuklarınızın sevdiği hikayeleri koyarak ve birlikte okuyarak kitap sevgisi de kazandırabilirsiniz. Çocuğunuzun oyuncaklarını oyun çadırının içine güzel bir şekilde dizdiğinizde hem ortalık daha derli toplu olacak hem de çocuğunuzun sevdiği oyuncaklar bir arada olduğu için oyun oynaması da kolaylaşacaktır. Oyun çadırında oynamak çocuğunuz için çok daha keyifli hale gelecektir. oyun çadırı 3 yaşından 10 yaşına kadar çocuklarınızın kullanabileceği oyun alanıdır. Kategorimizdeki oyun çadırları %100 pamuk kumaştan üretildiği için hava alır ve terletmez. Çocuğunuzun sağlığı için faydalıdır.

Bir çok oyuncağın çocuklarınızın gelişimine destek olduğunu öğrendik. Peki oyun çadırlarının çocuklara ne gibi faydaları vardır?

Oyun çadırları çocukların fiziksel gelişimlerini destekleyen bir üründür. Çocuk çadıra girip çıkarak, etrafında dolanarak beyin koordinasyonunu sağlar. Aynı zamanda çadırda oynarken hareketlerini de planlamayı öğrenir.
• Çocuk oyun çadırında oynarken değişik fikirler üreterek hayal kurar. Hayali arkadaşlar edinir. Ortamını gizemli hale getirir. Hayal gücünü kullanarak kimi zaman çadırını gizemli bir şato, kimi zaman gizli bir bölme, kimi zamanda satış yaptığı dükkana çevirerek oyununu zenginleştirir. Böylece hayal gücü de genişlemiş olur.
Oyun çadırında oynayan çocuk sadece oyuna odaklanır ve daha fazla keyif alır. Oyun çadırında el göz koordinasyonunu artıracak oyuncaklarla çocuk desteklenebilir.
Oyun çadırı çocuğun sosyalleşmesinin de bir aracıdır. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayarak paylaşmayı ve toplumsal kurallara adapte olmayı da öğrenir. Kurallara uymak, karar vermek, başkalarının ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate almak gibi meziyetleri de öğrenerek hayatına geçirebilir.
• Birlikte hareket etme, paylaşma ve işbirliği yapma, grup içi etkileşim gibi güzel özellikleri edinebilir.
Oyun çadırında çocuklarınızla birlikte oynayarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Çocuğunuzun oyununa dahil olarak aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Oyun çadırının kurulumu nasıl yapılır?

Çadır iskeleti dört ayaktan oluşur. Çadırın kenarlarındaki boşluklara ahşap ayakları geçirin. Zemin minderi ahşap ayaklara bağlayarak sabitleyin. Çadırınız oynamak için hazır. Ahşap ayaklar, çadır ve minderi saklayabileceğiniz kılıfı mevcuttur. İşiniz bittikten sonra katlayarak saklayabilirsiniz.Çocuğunuzun severek uzun yıllar boyunca kullanacağı oyun çadırları besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Keyifli oyunlar... 

Safemom Oyun Çadırı - Sarı
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri