Oyun HalılarıOyun halısı nedir ne işe yarar? Oyun halısı almak gerekli mi? Oyun halısının bebeğe ne gibi faydaları vardır? Oyun halısı alırken nelere dikkat edilmelidir?


Hayatınızın en kıymetli varlığı bebekleriniz her şeyin en güzeline layıktırlar.Yeri gelir kendi ihtiyaçlarınızı ertelersiniz ama bebeğinizin hiç bir eksiği kalsın istemezsiniz. Onun için faydalı olabilecek hiç bir şeyi es geçmek istemezsiniz. Bebekleriniz dünyaya geldikten sonra hızla büyümeye başlarlar. Onlar büyüdükçe ihtiyaçları da farklılaşacaktır. Yeni doğduklarında hareketleri kısıtlı olduğu için koyduğunuz yerde dururlar. 2. aydan sonra hareketlenmeye başlarlar. Kucakta durmaktan hoşlanan bebeğiniz bir süre sonra yere inerek hareket etmek isteyecektir. Bebeklerin yerde hareket etmeleri daima kucakta oturmalarından daha sağlıklıdır. Ancak bebeğinizin hijyeni için, herkesin ayağıyla bastığı halıya bebeğinizi yatırmak istemeyebilirsiniz. Bebek anal dönemde olduğu için herşeyi ağzına almaya çalışacaktır. Onun sağlığı için mutlaka temiz bir örtü sermelisiniz. Sadece örtü sermek bebeği oyalamanıza yetmeyecek, farklı oyuncaklarla aktivite yapmanız gerekecek. Oyun halıları bebeğinizin aktivitesinde kullanacağınız ürünlerdendir. Oyun halısı bebeğinizin yerde oynaması için yere serilen yumuşak bir halıdır. Halının üzerine monte edilmiş kemerlerde peluş sesli ışıklı hayvan figürleri bulunur. Oyun halısı 2-6 aylık bebeklerin kullanımı için tasarlanmıştır. Oyun halısı bebeğinize güvenli bir hijyenik ortam sağlar. Oyun halıları yerde esneyip genişleyebilen minderi bir tabandan oluşur. Oyun halıları ebeveynlerin bebekleriyle birlikte eğlenceli ve keyifli saatler geçirmelerini sağlar.

Oyun halısı almak gerekli mi?

Oyun halıları günümüzde aileler tarafından oldukça rağbet gören bir ürün haline gelmiştir. Bebeklere sağladığı faydalar düşünüldüğünde evet kesinlikle gereklidir. Sadece hijyen açısından düşünürseniz temiz bir örtü de işinizi görür. Ancak oyun halılarındaki metaryaller bebeği uyararak gelişimini olumlu yönde etkiler.

Oyun halısının bebeğe ne gibi faydaları vardır?

Oyun halısı bebeğinizin eğlenceli bir vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda da zihinsel, fiziksel ve psikomotor becerilerini de geliştirmesine yardımcı olur.
Oyun halısının üzerindeki sesli, müzikli hayvan figürleri, alfabe ve sayılar bebeğin zihinsel gelişimini olumlu etkiler.
Oyun halısının üzerindeki oyuncaklar bebeğin odaklanmasını sağlar. Kemere asılı oyuncaklara uzanmaya çalışan bebek tutma ve kavrama becerisini geliştirerek el göz koordinasyonunu artırmış olur.
Oyun halısının üzerindeki müzikli ve titreşimli oyuncaklar bebekleri sakinleştirir.
• Hikaye anlatan oyun halıları bebeğin dinleme becerisini geliştirir. Sonraki yıllarda kitap okuma alışkanlığı edinmesinde yardımcı olur.
• Bebekler oyun halısına yüz üstü yatarak emeklemeyi öğrenir. Aynı zamanda kaslarının gelişmesine de yardımcı olur. Oyun halısının üzerindeki figürler çevresini keşfederek tanımasına yardımcı olur.
• Portatif özelliği ile kolay taşınabilir.
Oyun halısı alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Oyun halısı alırken özellikle dikkat etmeniz gereken ürünün kalitesidir. Bebeklerin cildi çok hassastır. Her şeye karşı alerji olabilir. Alacağınız oyun halısının kumaşının kaliteli olması üretilen malzemelerin sağlıklı hammaddelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Alacağınız oyun havasının minderinin konforu da bebeğinizin rahat edebilmesi için oldukça önemlidir. Oyun halısının üzerine yattığında kendini rahat hissetmelidir. Oyun halıları çok büyük boyutta değillerdir. Ancak 6 aylık bir bebeğin rahat hareket edebileceği genişlikte olmalıdır.

Oyun halısında kemere bağlı oyuncakların sağlam olmasına özen gösterin. Bebeğiniz oyuncağı tutar tutmaz kopmasın. Bebeğinizin güvenliği her şeyden daha önemlidir. Bebeğinizi oyun halısında tek başına bırakmayın. Mutlaka gözetiminizde olsun. Oyun halısında bebeğinizin ağzına alıp yutabileceği türden küçük parçalar bulundurmayın. Bebekler herşeyi ağzına alarak tanımak isterler. Bu yüzden küçük parçaları yutarak boğulma riski yaşayabilir. Bebeğinizi çok uzun süre oyun halısında bırakmayın. Bebekler zaten çok uzun süre aynı yerde kalmaktan hoşlanmazlar.

Bebeğinizle birlikte eğlenceli vakitler geçireceğiniz oyun halıları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com adresimizden temin edebilirsiniz takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Fisher Price Renkli Dostlar Jimnastik Fxc15
Fisher Price Renkli Dostlar Jimnastik Fxc15
MATTEL-FXC15

349,00 ₺  226,85 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri