Oyuncak Bebekler Oyuncak seçimi çocukların yaşı, cinsiyeti ve ilgisine göre değişebilir. Aslına bakarsak hayat oyundan ibarettir. Hayatımızın her aşamasında oyun vardır. Bu oyunun en önemli parçası ise oyuncaklardır. Çocuğunuza aldığınız oyuncaklar çocuğunuzun karakterinin oluşmasında etkili olacaktır. Hatta oynadığı oyuncaklar onun meslek seçimi konusunda size fikir bile verebilir. Yeterli çocuğunuza uygun oyuncağı seçin.


Çocuk pedegogları oyuncak seçiminde cinsiyet ayrımı yapılmasını uygun bulmuyorlar. Erkek kız ayrımı yapmadan çocuğu yönlendirmeden çocuklar tercih ettikleri bütün oyuncaklarla oynayabilmeliler. Ancak kız ve erkek çocuklarının yapıları gereği, gelişimsel farklılıklar ve ilgi alanlarının farklı olmadı sebebiyle kız çocukları bebekler ve ev eşyaları ile, erkek çocukları araba ve tamir aletleri gibi babalarının daha çok ilgilendiği işlere ilgi duyarak oyuncak seçimlerini yapıyorlar. Bu seçimde kültür ve çevrenin etkisinde rol oynamaktadır.
Çocuklar hayal güçlerini kullanarak muhteşem oyunlar kurarlar. Oyuncak bebekler çocukların hayal gücünü zorlayarak kendi dünyasını kurmasına olanak sağlıyor. Evcilik oyununun vazgeçilmezi oyuncak bebekler, çocukların annesini rol model alarak empati kurmasına olanak sağlayarak, sorumluluk duygusunu geliştirmesine yardımcı olacaktır.
Oyuncak bebeklerle oynayan çocuklar, bebekleriyle konuşarak hayal güçlerini genişletirler. Oyuncak bebekleriyle arkadaş olarak sosyal becerilerini de geliştirmesine yardımcı olur.
Bebeğinizin yaşına uygun bir çok farklı modelde oyuncak bebeklerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Ağlayan uyuyan acıkan, altını kirleten oyuncak bebeklerle gerçek deneyimler yaşayarak çocuğunuz kendini iyi hissedecek ve oyuncak bebeğe karşı aldığı sorumlulukları başarmanın mutluluğunu yaşayacak özgüveni gelişecektir.
Oyuncak bebekler el, göz ve diğer koordinasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Bebeğini beslerken, kıyafetlerini değiştirirken, uyutmak için sallarken kaslarını geliştirecektir.
Çocuğunuzu izlerken kendinizi de onda görebilirsiniz ve hatalı davranışlarımızı düzeltme fırsatı bulursunuz. Sizi model alan çocuğunuz oyuncak bebeği ile oynarken anne olduğu için sizin ona davrandığınız şekilde oyuncak bebeğine davranacaktır. Nasıl bir anne olduğunuzu çocuğunuzu izlerken keşfedebilirsiniz. 
Günümüzde çok çeşitli oyuncak bebek modelleri ile karşılaşıp hangisi alacağınıza karar veremeyebilirsiniz. Hepsi birbirinden güzel ve öğretici aktiviteleri ile bebeğinizin gelişimine yardımcı olacak oyuncaklardır. Peluş bebek, et bebek, rengarenk kıyafetleri ile Barbie bebekler, mutfak setleri olan bebekler, şarkı söyleyen, konuşan, yürüyen bebekler kız çocuklarının gözdesidir. Oyuncak bebekler sahip oldukları aksesuarları ile bebeğinizin hayal gücünü zorlayarak yeni oyunlar kurmasına ve oynamasına yardımcı olacaktır. Tabii ki her oyuncak da dikkat ettiğiniz gibi bebeklerinizin severek oynadığı oyuncak bebeklerin üretiminde sağlığa zarar vermeyen malzeme ve boya maddelerinin kullanılmış olması gerekir. Çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesini sağlayan oyuncak bebek modelleri besikte.com adresinde sizleri beklemekte. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri