Peluş OyuncaklarPeluş oyuncaklar yumuşak dokusuyla bebeklerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Oyuncakların bebeklerin gelişimleri üzerinde yadsınamaz bir özelliği var. Bu özelliği iyi değerlendirmek gerekir. Bebekler ilk 6 yaşına kadar duydukları ve gördükleri herşeyi bir sünger gibi çekerler. Hem fiziksel hem bilişsel gelişimleri bu dönemde üst seviyededir. Hal böyle olunca bebeğinizin iletişime geçeceği her bir şey önem arz etmeye başlıyor. Bebekler en çok oyuncakları ile vakit geçirirler. Öğrendikleri bir çok şeyi oynarken öğrenirler. Oyuncaklar çocukların öğrenme seviyesini ve dikkatini en üst düzeye çıkarır. Bunun farkında olan aileler bebek ve çocuklarına oyuncak seçerken daha fazla özen gösterirler ve öylesine oyalansın diye almazlar. Günümüzde oyuncak sektörü bu ihtiyacın farkında olarak eğitici oyuncaklar üretmeye devam ediyorlar.


Bebek ve çocukların en çok tercih ettiği oyuncakların başında peluş oyuncaklar gelir. Neredeyse her evde birden fazla peluş oyuncak bulmak mümkündür. Peki nedir bu peluş oyuncakların farkı?  Çocuklar için arkadaş çok önemlidir. Peluş oyuncaklarla kendilerine uyku arkadaşı, yol arkadaşı, yemek arkadaşı edinerek yalnızlık duygusundan kurtulmak isterler. Peluş oyuncakların yumuşak oluşu sarılma hissini daha gerçekçi kılarak tercih sebebini oluşturur.

Çocuklar peluş oyuncaklarını çevresindeki canlılarla ilişkilendirerek onlarla duygu kurar. Anne, baba veya bakıcısıyla peluş oyuncaklar vasıtasıyla empati kurarak aile içi ilişkileri anlamlandırmaya çalışır.

Her yaşa uygun peluş oyuncak bulabilirsiniz. 1 yaşına uygun peluş oyuncaklar ilgi çekici melodilerle hazırlanarak bebeklerin beş duyusuna hitap eder. Görsel, işitsel ve dokunsal duyularını harekete geçirir. Bebeklerin peluş oyuncakları oynarken kas gelişimleri de olumlu yönde etkilenir. Bazı peluş oyuncakların farklı noktalarından farklı sesler çıkar. Bebekler bu seslerin hangi noktadan geldiğini keşfederek duyuşsal zekasını artırır. Müzikli oyuncakları bebekler çok sever. Oyuncağın gülmesi, şarkı söylemesi, dans etmesi bebeğin hoşuna gider.

Peluş oyuncaklar bebeklerin iletişim kurmalarına, sosyal kuralları öğrenmelerine ve arkadaş edinmelerine katkı sağlar. Peluş oyuncaklarla oynarken bebek, duygularını yönetmeyi de öğrenir. Peluş oyuncakları konuştururken dil ve konuşma becerisini de geliştirir. Konuşan peluş oyuncakları taklit ederek kelime hazinesi genişler ve daha kısa sürede konuşmaya başlar.

Peluş oyuncaklar bebekleri sesli uyarma yoluyla dikkatlerini toplamalarına yardımcı olur. Çevrelerini keşfetmelerini sağlar. Peluş oyuncaklar çocuklarda ilişkisel öğrenmeyi artırır.

Görüldüğü gibi oyuncak deyip geçmemek gerekir. Oyuncaklar bebeklerin gelişimleri üzerinde oldukça etkilidir. Bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen kimyasal maddeler içeren kaliteli kumaşlardan üretilen seçkin markaların peluş oyuncaklarını besikte.com adresinden temin edebilirsiniz. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri