Portbebe ve Taşıma Setleri

Bebeğinizin bazı eşyalarını doğmadan önce almanız gerekir. Bazı ihtiyaçlarını da doğduktan sonra temin edebilirsiniz. Portbebe bebeğiniz doğmadan önce alınacaklar listesinde yerini alacaktır. Hastaneden çıkarken bir portbebe ye ihtiyacınız olacak. Portbebe 0-3 ay arasındaki bebekleri taşımak için kullanılan bebek taşıyıcılarıdır. Bebekler için küçük yatak işlevi de görür. Bebeklerin sırt üstü düz bir şekilde yatmalarına olanak sağlar. Minik bebekler yeni doğduklarında sürekli uyurlar. Portbebe bebeklerin her yerde rahat bir şekilde uyumalarına yardımcı olur. Portbebenin iç kısmının yumuşaklığı bebeğe kendi yatağının konforunu sunar. İlk aylarda bebeğin doğru pozisyonda taşınması çok önemlidir. Portbebe sayesinde bebeğinizi rahat bir şekilde taşıyıp istediğiniz yere götürebilirsiniz. Parka bahçeye, pikniğe gittiğinizde bebeğiniz güven içinde sizin yanınızda mışıl mışıl uyumaya devam etsin. 


İlk aylarda bebeklerin aşıları, doktor kontrolleri sık sık olur. Bir doktora götürürsünüz bir sağlık ocağına. Portbebenin pratik kullanımı sayesinde bebeğinizi rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca soğuk kış günlerinde acaba bebeğim üşür mü derdine de son. Portbebenin tentesi ve fermuarlı üst kılıfı sayesinde çocuğunuza rüzgar değmeden gezdirebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde ise bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarından tente sayesinde korumuş olursunuz. Bebeğin baş kısmına gelen tenteyi çıt çıtlı aparatları sayesinde kolayca çıkarıp takabilirsiniz. Portbebeyi her mevsim güvenle kullanabilirsiniz. Su geçirmez özelliği ile bebeğinizi yağmurdan korur.

Annelerin bebek alışverişini yaparken en çok kafalarını karıştıran konu ana kucağı portbebe mi almalıyım sorusudur. Hangisi daha gerekli? Aslında ana kucağı ve portbebe aşağı yukarı aynı işlevi gören ürünlerdir. Ancak bebeklerin yeni doğduklarında düz yamaları gerekir. İskelet ve kas sistemi tam anlamıyla şekillenmediği için ana kucağının ilk aylarda kullanımı sakıncalı olabilir. Bu yüzden kullanıcılar ilk ay portbebe kullanımının daha doğru olduğu görüşündeler. Travel sistem bebek arabaları portbebe, anakucağı, ve oto koltuğu özelliğiyle birçok özelliği bir arada bulunduruyor. Ayrıntılı bir bebek arabası almak istemiyorsanız, portbebeyi bebek arabasına koyarak da taşıyabilirsiniz.

Portbebe alırken nelere dikkat edilmelidir?

Portbebenin taşıma askılarının sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Portbebeyi askılarıyla taşıyacağınız için herhangi bir kazaya sebep olmayın. 
Portbebenin kenarlarında bebeğe zarar verecek sivri uçların olmamasına özen gösterin.
Portbebenin içindeki yatağın kenarlarında bebeğin sıkışacağı herhangi bir boşluk olup olmadığını kontrol edin.
• Bazı portbebe modellerinin tekerlekleri olur. Tekerleklerin sağlamlığını kontrol etmeniz gerekir.
• Katlanabilen bir portbebe aldıysanız kolay açılıp kapanabilen olmasına özen gösterin. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri