Prematüre Zıbın Seti

Prematüre, bebeğin beklenen doğum tarihinden en az 3 hafta önce doğmasıdır. Yani 37.haftafan önce doğan bebeklere prematüre bebek denir. Prematüre bebek bakımı yeni doğan bebeklerin bakımından daha zordur. Daha küçük ve hassas oldukları için ayrıca özen göstermeniz gerekir. Prematüre bebekler doğduktan sonra bir müddet hastanede bakımları devam eder. Eve taburcu olduktan sonra prematüre bebeğin bakımı tamamen ebeveynlerin sorumluluğundadır. Prematüre bebek bakımında beslenme, cilt bakımı, vücut ısısını koruma, uyku düzenini sağlama gibi bir çok konuda hassasiyet göstermeniz gerekir.


Prematüre bebeklerde cilt altındaki yağ tabakası henüz gelişmediği için vücut ısısını koruyamazlar. Vücut ısılarında ani düşmeler yaşayabilirler. Prematüre bebekler yeni doğan bebeklere göre daha çok üşürler. Prematüre bebeklerin vücut ısılarını koruyabilmek için kıyafetlerinin tam üzerine göre olmasına ve bebeklerin vücutlarını sarmasına dikkat etmelisiniz. Prematüre bebeklerin vücutlarında açık kalan bir bölüm onların üşümelerine sebep olur. Elleri ayakları ve baş kısmının uygun kıyafetlerle kapatılmasına özen göstermelisiniz. Yeni doğan bebeklerin ciltlerinin ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Prematüre bebeklerin cildi ise onlardan daha hassastır. Onlara dokunmak bile cesaret ister. O yüzden prematüre bebeklerin kıyafetlerinin pamuklu olması onları sıcak tutması ve ciltlerinin nefes alabilmesi, kızarıklık ve tahriş gibi problemlerden korunabilmesi açısından önemlidir. Pamuklu ve yumuşak kumaşlar prematüre bebeğinizin vücudunu özenle sararak rahat etmesini sağlar.

Önceden bırakın prematüre bebek kıyafetini yeni doğan bebek kıyafetleri bulmak bile oldukça güçtü. Bebekler çoğunlukla kundak içinde büyürlerdi. Günümüzde anne bebek sektörünün gelişmesi ile prematüre bebekler için özel olarak kıyafetler üretiliyor. Prematüre bebeklerin hassasiyetleri gözönüne alınarak dikilen kıyafetler minik bebeğinizin tam üstüne göre uyumlu oluyor.

Sevi bebe 6lı zıbın seti prematüre bebekler için özel olarak hazırlamıştır. En ince ve yumuşak pamuklu kumaş kullanılarak prematüre bebeklerin rahatı ve sağlığı ön plana alınmıştır. Prematüre bebeğinizin hassas vücuduna gönül rahatlığı ile giydirebilirsiniz. Prematüre bebeğinizin temizlik ve hijyenine ayrıca özen göstermeniz gerekir. Bu yüzden kıyafetlerini sık sık yıkamanız şart. Sevi bebenin prematüre zıbın setini ister elinizde ister makinada 40° de yıkayabilirsiniz. Kaliteli kumaşı sayesinde çekme ve solma yapmaz. Bebeğiniz yeni doğan bebek boyutlarına gelene kadar kullanabilirsiniz.

Prematüre bebeklerin bakımını yaparken kıyafetlerinin yanında oda sıcaklığınıda dikkat etmeye çalışmalısınız. Oda sıcaklığının 24-25 derece civarında tutmak için bir oda termometresi bulundurabilirsiniz. Prematüre bebeğin ateşini ölçmek için ateş ölçer de bulundurmanızda fayda vardır.

Sevi bebe 6lı zıbın seti içinde neler var?

İç zıbın
Çıt çıtlı ayakları patikli uzun kollu tulum
Çıt çıtlı üst kıyafet
Patikli alt pantolon
Şapka
Eldiven


Prematüre Zıbın setini takım halinde alacağınız gibi tek parça halinde de satın almanız mümkündür. İhtiyacınıza göre tercihte bulunabilirsiniz.

Prematüre bebeğiniz yumuşak ve sıcak kıyafetleri arasında kolaylıkla büyüsün. Prematüre Zıbın setleri besikte.com adresinde. 

Sevi Bebe Prematüre 5li Zıbın Seti - Pembe
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri