Güneş Gözlüğü Aksesuar Ürünleri

Güneş gözlükleri modaya uygun trendleri ile yüzünüze tam uyum sağlayan güzel tasarımlara sahip modellerle kadın, erkek, çocuk ve unisex çeşitleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Özellikle güneşin dike yakın açılardan geldiği yaz aylarında göz sağlığınızı koruyacak güneş gözlükleri birbirinden güzel model ve tasarımları ile bir tık uzağunızda. Dilerseniz güneş gözlük çeşitlerinden bahsetmeden önce göz sağlığını koruyabilmek için bir kaç pratik bilgi verelim.


Göz sağlığının önemi

Bizim en değerli organlarımızdan bir tanesi de gözdür. Gözümüz görmediğinde yaşantımızın ne kadar zorlaşacağını tahmin bile edemeyiz. Beslenme alışkanlıklarımız, enfeksiyonlar, diyabet, kullandığımız teknolojik cihazlar gözlerimizde farklı sorunların ortaya çıkmasına sebep olur. Göz sağlığımızı koruyabilmek için bir kaç hususa dikkat etmemiz gerekir.

Ellerimizi sık sık yıkamalıyız. Gün içinde ellerimizle her yere dokunur ve temas ederiz. Ellerimizi bilinçli veya bilinçsiz olarak yüzümüze gözümüze sürerek ellerimizde ki mikropların gözümüze zarar vermesine sebep oluruz. Bu yüzden ellerimizin daima temiz olması göz sağlığımızı da korumamız açısından önemlidir.

Kullanılan bilgisayar, telefon, tablet gibi teknolojik cihazların yaydığı radyasyonda gözümüze zarar verir. Ayrıca dikkatli bir şekilde ekrana bakmak gözlerde kuruluğa sebep oluyor. Bu yüzden göz sağlığı açısından biraz mesafe koyarak teknolojik aletleri kullanmakta fayda vardır.

Kontakt lens kullanan kişilerin lens temizliği ve bakımını düzenli bir şekilde yapmaları gözün mikrop kapmasını engelleyecektir. Sigara kullanımı bir çok hastalığa davetiye çıkardığı gibi göz sağlığına da zarar verir. Ayrıca diyabet hastalarının düzenli olarak göz muayenesine giderek göz sağlıklarına dikkat etmelilerdir.

Her mevsim güneş gözlüğü kullanarak göz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Güneş gözlüğü kullanmak gerekli midir?

Güneşin ultraviyole ışınları gözün mercek ve retinasına zarar verir. Ozon tabakasının incelmesinden dolayı güneşin zararlı ışınları gözünüzü daha fazla etkilemeye başlar. UV ışınları kısa dönemde gözde kuruluk, göz kapağında yanma, güneş lekeleri gibi sorunları ortaya çıkarır. Uzun dönemde ise katarakt ve görme sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden gözü güneşin ultraviyole ışınlarından korunabilmek için mutlaka UV filitremesi sağlayan bir güneş gözlüğü kullanılması gerekir.

Ultraviyole ışınlarının etkileme oranı

• UV ışınları kar, kum ve suda daha fazla yansıyarak gözü etkiler.
• Yükseklik arttıkça UV ışınlarının etkisi artar.
• Açık tenli ve renkli gözlü kişiler UV ışınlarından daha çok etkilenir.
• Gündüz 10-16 saatleri arası güneş ışınları daha dik geldiği için UV ışınlarının etkisi daha fazladır.

Güneş gözlüğü alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus UV ışınlarını filtreleyen camlarının olduğuna emin olmalısınız. Her pahalı gözlük kaliteli değildir. Kaliteli bir güneş gözlüğü %99 oranında UV ışınlarını bloke eder.
Güneş gözlüğü yüzünüzün anatomisine uygun olmalı, yüzünüze oturmalı, kulak ve burna baskı yapmamalı, hafif olmalıdır.
• CE belgesine sahip ürünler minimum güvenlik koşullarına uygun olduğunu ifade eder. Alacağınız ürünün CE belgesine sahip olup olmadığını kontrol edin.
Gözlüğü taktığımızda bulanıklık olmamalı, net görebilmelisiniz. Camlarda boya veya çizik olmamalı.
• Işık emilim oranının yeterli düzeyde olması gerekir.
• Kalitesiz güneş gözlükleri göze faydadan çok zarar verir. Güneşli havada güneş gözlüğü kullanırken göz bebeği daha çok açılır ve göze çok fazla ışık girer. Eğer kullandığınız gözlük UV ışınlarını filitrelemiyorsa gözünüz daha çok zarar görür. Bu yüzden kalitesiz bir gözlük kullanmaktansa hiç kullanmamak daha iyidir.
• Gözlük temizliğini yaparken mikrofiber gözlük bezleri ve sıvısı ile temizlenmelidir. Giysilerin ucu ile temizlenen gözlükler çizilerek görüntü kalitesini bozabilir.

Güneş gözlüğü bir aksesuar olmanın yanında sağlık açısından çok gerekli bir üründür. Bu yüzden güneş gözlüğü alırken sadece estetik açıdan güzel görünmesi yeterli değildir. Güneşin zararlı ışınlarının gözünüze girmesini engelleyen özellikte güneş gözlüklerini tercih etmelisiniz.

Kadın güneş gözlükleri vagua, ray ban gibi dünya kalitesine sahip markaların birbirinden şık kadınlar için özel olarak tasarlanan güneş gözlüklerini sitemizden temin edebilirsiniz. Yüz tipinize göre oval, damla, yuvarlak, köşeli, çekik, kelebek modellerinde kadın güneş gözlükleri polarize cam seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunulmuştur. Tek renk camların yanında koyu ve açık tonlarda cam seçeneklerini de bulmanız mümkün. Garantili gözlük modellerini özel kutusunda silme bezi ile birlikte sahip olabilirsiniz. Yüz tipinize uyumlu, şık ve rahat kadın güneş gözlük modellerini incelemek için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Erkek güneş gözlükleri Bu kategoride erkekler tarafından en çok ilgi gören modellere baktığınızda, damla gözlük ve kemik gözlük olarak tabir edilen modellerin ön plana çıktığını görebilirsiniz. Her bir gözlüğün UV korumalı olarak üretilmesi sayesinde, şık kombinler oluştururken, göz sağlığınızı da korursunuz. Erkeklerin yüz şekline uyumlu olarak üretilen erkek güneş gözlüklerinden beğendiğiniz modeli sepete ekleyerek satın alabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlükleri her mevsim ve her yaşta güneş gözlüğü kullanımının gerekliliğini göz önünde bulundurursak çocukların göz sağlığının korunması açısından mutlaka güneş gözlüğü ile güneşe çıkmaları gerektiğini anlamış oluruz. Çocukların yüz tipine uygun, sevdikleri karakterlerle süslenmiş, UV ışınlarını bloke eden çocuk güneş gözlükleri eğlenceli tasarımları ile çocuklarınızın beğenisine sunulmuştur.

Unisex güneş gözlükleri hem bayan hem erkeklerin kullanabileceği tarzda üretilen ürünlerdir. Yüz hattınıza uygun, moda ile uyumlu, cam bakımından sağlıklı ve sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilecek gözlük modellerini seçebilirsiniz. Unisex gözlük modelleri ile tarzınızı yansıtsın. Kıyafetleriniz ile kombinileyerek kullanabileceğiniz güneş gözlükleri şık tasarımları ile farkı ortaya çıkarır.

Kargo Bedava
Casio Sgw-450H-2Bdr Kol Saati
Kargo Bedava
Casio Ga-400-9Bdr Erkek Kol Saati
Kargo Bedava
Casio GA-110-1ADR Erkek Kol Saati

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri