Saç Bandı

Yeni bir bebek haberi almak bütün aileleri heyecanlandırır. Minik bir bebeğin dünyaya gelecek olması ile birlikte hummalı bir çalışmanın içinde bulursunuz kendinizi. Günümüzde kız bebek haberi almak, anneleri daha çok heyecanlandırıyor sanki. Bebeklerini süslemek annelere de iyi geliyor. Saç bandı, kız bebekler için çok hoş bir aksesuar. Kız bebeklerin tatlılığına tatlılık katıyor. Kız bebeklerin kıyafetleri her zaman daha canlı ve göz alıcıdır. Kızınız olacaksa onu sadece en iyi şekilde giydirmeniz yeterli değildir. Kızınızın saçlarını da düzenleyerek güzel bir şekil vermeniz gerekecektir. Saç bantları kız bebeklerin saçlarını düzenleyen aksesurlar arasındadır. Bebeğinizin kıyafetlerine uygun saç bandını alarak kombinileyebilirsiniz.

Saç bandı ile hem şık hem havalı görünen minik kızlarınız dikkatleri üzerine çekecek.


Bazı çocuklar saçlarının taranmasından ve toparlanmasından hoşlanmazlar. Bebeğinizin yüzüne gözüne gelen saçları onu rahatsız eder. Saç bandanası pratik bir şekilde bebeğinizi rahatsız etmeden saçlarını toparlamanıza yardımcı olur. Saç bandının hem şık görünümü hem de rahatlığı bebeğinize konforu yaşatır.

Saç bandanaları sadece pratik kullanım için değil süs amaçlıda kullanılır. Özellikle yeni doğan bebekler anneleri ile birlikte fotoğraf çekinirken anne-kız saç bantları şık tasarımları ile fotoğraflarda o güzel anıyı ölümsüzleştirir.

Saç bandanaları yeni doğan bebeklerde kız erkek ayrımı yapabilmek içinde kullanabilir. Yeni doğan bebeklerin kız mı erkek mi olduğu pek anlaşılmaz. Kız bebekler genellikle kıyafetlerinden ayırt edilir. Şık bir saç bandı minik kızınızın sevimliliğine sevimlilik katar.

Saç bantlarını her mevsime özgü kumaşlarla kullanabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında daha canlı renkler ve şık tasarımlarla karşınıza çıkan saç bantları, çiçekli, tüllü, şifon fiyonklar ve puantiyeli modellerle yaz aylarının neşesine neşe katar. Yaz aylarında daha geniş saç bantları bebeğin kafasını güneşten korumak için daha çok tercih edilir.

Kış ve sonbahar sezonunda daha soft renkler kullanılır. Daha sade modeller tercih edilir. Özellikle kışın bebeğin kulakları da örtülerek üşümesi engellenir. Örme ve polar tarzı saç bandanaları kış aylarında daha çok tercih edilir.

Saç bandanaları genellikle lastikli ve pamuk kumaşlar üzerine süslenen aksesuarlarla üretilir. Saç bandının lastikli oluşu bebeğin kafasına göre ayarlamanız için bir avantajdır. Burada önemli olan saç bandının bebeğin kafasına göre olmasıdır. Fazla sıkması bebeği rahatsız ettiği gibi çok bol olduğunda da saç bandı bebeğin kafasından düşerek kullanmanızı zorlaştıracaktır. Bağcıklı saç bandanaları bebeğinizin kafa ölçüsüne göre ayarlamanıza yardımcı olur.

Saç bandının kullanım alanları

Saç bandını kullanırken en çok dikkat edilecek şey bebeğin rahatlığıdır. Bebeğiniz rahat etmediği hiç bir kıyafetin içinde huzurlu olamaz.
Saç bandını süs olarak kullanabilirsiniz.
Saç bandını bebeğinizin kafasını soğuktan korumak için kullanabilirsiniz.
Bebeğinizin kafasına sert bir şeyin gelmemesi için saç bandı tercih edilebilir.
Saç bandı kış aylarında veya rüzgarlı havalarda bebeğin kulaklarının üşümesini engeller.
Saç bandı yeni doğan bebeklerin cinsiyetini belli eder.

Dikkat edilecek şeyse başı sıkmayacak genişlikte olması ve bıngıldağına denk gelmemesi. Dikişlerinin yumuşak olmasına ve bebek cildiyle temasta sorun olmayacak kumaşlar olması da bakılacak kriterlerdendir. Özellikle dikkat etmeniz gereken konu saç bandının üzerindeki aksesuarların sıkı bir şekilde dikilmiş olmasıdır. Saç bandı üzerindeki boncukları kopararak bebeğiniz için boğulma riski oluşturabilir. Saç bandı aksesuarlarının bebeğin kolayca koparamayacağı şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Saç bandının çıkarak bebeğin boynuna dolanmamasına da özen göstermelisiniz. Bu yüzden uyurken saç bandını mutlaka çıkarmalısınız.

Sitemizde bu hususlara dikkat edilerek tasarlanmış çok şık ürünler mevcuttur. Anne bebek takım ürün talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri