Sallanan OyuncaklarÇocukların dünyası oyundan ibarettir. Öğrenme seviyelerinin en üst düzeyde olduğu zaman dilimi olan 0-6 yaş aralığında her şeyi oyun oynarken öğrenirler. Oyuncakları arkadaşları olur, kimi zaman öğretmenleri olur, kimi zamanda onlar oyuncaklarının anne babası, kardeşi askeri olurlar. Hayal dünyaları o kadar geniştir ki düşündüklerini dile getirdiklerinde siz bile hayretler içinde kalırsınız. Bu dönemde fiziksel, psikolojik, bilişsel ve zihinsel gelişimleri çok hızlı bir şekilde ilerler. İnce motor kasları ve psikomotor becerileri bu dönemde gelişmeye devam eder. Oynadığı her bir oyuncak onun dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Ve becerilerini geliştirme konusunda oyuncakları destekleyicisidir. Okul öncesi dönemde zihni çok açıktır. Söylenilen her bir cümleyi bile hemen öğrenerek hayatına geçirebilir. Bir çok aileden duymuşsunuzdur. "Bizim çocuk bilgisayar gibi herşeyi kaydediyor" diye. Hakikaten de çocuklar bilgisayar gibidirler. O yüzden bu dönemde çocuğunuzun oynadığı her bir oyuncağın önemi vardır. Çocuğunuzun yaşına ve ilgisine göre aldığınız her oyuncak onun bedensel ve zihinsel gelişimi üzerinde etki edecektir.


Çocuklarda okul öncesi dönemde soyut kavramlar henüz oluşmadığı için, canlı cansız ayrımı yapamazlar. Cansız varlıklara da canlı muamelesi yaparak onlarla arkadaş olurlar. Onlara karşı özenli ve hassas davranırlar. Mesela uyumadan önce oyuncaklarına yatak yapıp uyuturlar sonra kendileri uyurlar. Yemek yerken önce oyuncaklarını doyurmaya çalışır sonra kendileri yemek yerler. Oyuncaklarını ihmal ettiği zaman gidip onlardan özür bile dileyebilirler. Bir nevi aslında oyuncaklarıyla etkileşime geçerek ilerleyen yıllarda insanlar arası iletişimlerini güçlendirebilirler.
Sallanan Oyuncakları çocuklar hayal dünyalarında gerçekmiş gibi algılayarak kendileri için ulaşmak istedikleri yere varacak araç olarak görürler. Sallanan at hareket ederek sallandıkça daha bir keyiflenir ve üzerine bindikleri hayvanın sesini çıkarmaya çalışarak bilişsel öğrenme düzeyine geçerler.
Sallanan Oyuncaklar genellikle at, eşek, ördek gibi hayvanlardan yapılır. Çocuklar bu hayvanlarla iletişime geçerek hayvan sevgisi de içlerinde oluşmaya başlar.
Sallanan oyuncakların bazıları müziklidir. Müzikli oyuncaklar çocukların odağındadırlar. Müziğin çocuğun öğrenmesi üzerinde etkisi büyüktür. Çocuk müzikle birlikte atın veya ördeğin üzerinde ritim tutarak motor becerilerini de geliştirmesine yardımcı olur. Dengede durmayı öğrenir.
Sallanan Oyuncaklar çocuklar için oldukça keyiflidir. Ancak bu oyuncakları kullanırken güvenlik önlemi de almanız gerekebilir. Sallanan oyuncaklar imal edilirken dengenin sağlanabilmesi için yeteri kadar güvenlik önlemi alınmıştır. Ancak yinede çocuğunuz sallanan oyuncakları kullanırken gözetiminizde olmalıdır. Sallanan Oyuncağın dengede duracak şekilde üretilmesi çocuğun düşme riskini azaltır. Şişme oyuncakların patlamaya karşı dayanıklı olması gerekir. Ahşaptan yapılan oyuncakların kırılmaya karşı dayanıklı olması gerekir. Böylece çocuğunuz sallanan oyuncağını güvenle yıllarca kullanabilir.
Çocuğunuzun severek kullanacağı, güvenlik konusun da tereddüt duymayacağınız sallanan Oyuncaklar besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Babyhope 701 Küheylan At - Kırmızı
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri