Seyahatte Güvenlik Ürünleri

Bebeğinizin en çok vakit geçirdiği mekan evinizdir. Evinizde bebeğinizin güvenliği için bir çok önlem alırsınız. Bütün evi bebeğe göre dizayn ederek onu korumaya çalışırsınız. Günümüz yaşamında oldukça hareketli sosyal hayatımız sık sık seyahat etme gereği doğurur. Bir çok aile neredeyse her gün aracında bebeğiyle seyahat eder. Bu seyahatler şehir içi olabildiği gibi uzun yolculuklarda olabilir. Özellikle çalışan aileler çocuklarını bakıcıya veya kreşe götürmek için evlerinden bebekleriyle birlikte çıkarlar. Bu seyahatler esnasında bebeğinizin güvenliği ve rahat yolculuk yapabilmesi için bazı önlemler almanız gerekir. Zira araç içinde rahat yolculuk yapmayan çocuk sıkıntı çıkarır ve tehlike oluşturur. Şimdi gelin birlikte bebek ve çocuklarla güvenli bir şekilde seyahat edebilmenin püf noktalarını inceleyelim.


1. Araç içinde seyahat ederken çocuklarınızı mutlaka araç koltuğuna oturtun. Haziran 2010 tarihinden itibaren çocuk oto koltuğu yasalarımızda mecburi bir zorunluluk olmuştur. Yasalarımıza göre 36 kg dan az 135cm den kısa bütün çocukların boyuna ve kilosuna göre bir oto koltuğu ile seyahat etmeleri bir zorunluluktur. Oto koltuğunuzu alırken Avrupa standartlarına ve ECE standartlarına uygun olduğundan emin olun. Araba kazalarında oto koltuğu çocuklarınızın hayatını kurtaracaktır.
2. Oto koltuğu kemerini mutlaka kullanın. Çocuklarınız ilk başta kemer takmak istemeyebilirler. Arabanın içinde rahat gezinmek isterler. Çocuğunuza bunun güvenli olmadığını uygun bir dille anlatarak koltuğuna oturup kemerini takması için ikna etmelisiniz. Birde sizi ailece arabaya oturduğunuzda kemerinizi taktığınızı ilk günden itibaren gözlemleyen çocuk bunun bir gereklilik olduğunu daha çabuk kavrayacaktır. Bebek güvenlik kemeri bebeğinizin daha rahat bir şekilde seyahat etmesini sağlayarak kemer bağlama alışkanlığını oluşturacaktır.
3. Çocuğunuzu asla ön koltuğa oturmayın. 12 yaşından küçük 150 cm den kısa çocukların ön koltuğa oturması sakıncalıdır. Herhangi bir kaza durumunda hava yastıklarının yüzüne gelerek boğulması ihtimal dahilindedir. Veya ani bir fren yaptığınızda çocuğunuz ön cama çarpabilir, camdan fırlayabilir. O yüzden çocuklarınızın güvenliği için mutlaka arka koltukta oturmalarını sağlamalısınız.
4. Araç içinde bebek aynaları kullanın. Arka koltukta oturan bebeğinizi sürekli kontrol etme isteğiniz olabilir. Bazen dikiz aynasından bazende arkaya dönerek kontrol edersiniz. Araba sürerken bu davranışlar dikkatinizi dağıtabilir. Bebek aynaları bebeğinizi araç içinde kolayca kontrol etmenizi sağlar.
5. Güneşli günlerde seyahat ederken bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için BEBEK ARABA GÜNEŞLİĞİ kullanın. Arabanın ısısı dışarının ısısında her zaman fazla olur. Birde güneş ışınları seyahat ederken bebeğinizi rahatsız ederek huysuzlanmasına sebep olabilir. Bebek araba güneşliği bebeğinizi güneş ışınlarından koruyarak keyifli bir yolculuk yapmasını sağlar. Vantuzlar sayesinde güneşliği kolayca takıp çıkarabilirsiniz.
6. Çocuğunuzun uyku saatlerinde yolculuğa çıkın. Çocuğunuz yolculuk esnasında uyurken sizde rahatlıkla yola odaklanarak aracınızı kullanabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse çocuğunuzun eğlenerek vakit geçirebileceği oyuncaklar alın.
7. Arabada bebek var, ikazı kullanabilirsiniz. Diğer sürücülerin dikkatli olması adına bu ikazlar oldukça işe yarar. Özel yapısı sayesinde far ışıklarında parlayarak sürücülerin dikkatini çeker. Arka ve yan camlara vantuzla tutturabilirsiniz.
8. Çocuğunuzu araç içinde asla yalnız bırakmayın. Özellikle sıcak yaz aylarında arabanın içi çok daha fazla ısındığı için çocuğa hayati tehlike oluşturabilir. Ayrıca çocuğunuzun tek başına arabada olması, kötü niyetli insanlar tarafından kaçırılmasına sebep olabilir.
Çocuğunuzun güvenliği için evde aldığınız önlemler kadar aracınızda da önlem almanız gerekir. Sitemizde bulunan seyahatte güvenlik ürünlerini inceleyerek sizin ve çocuğunuzun ihtiyacı olan ürünleri temin edebilirsiniz. Böylece hem siz hem bebeğiniz rahat ve güvenli bir şekilde seyahatinizi tamamlamış olursunuz.

Bebeğinizin araç içinde güvenle seyahat etmesi artık çok kolay. besikte.com adresinden temin edeceğiniz seyahatte güvenlik ürünleri uygun fiyat ve kampanyalarla hizmetinizde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Sevi Bebe Boyun Koruyucu - Mavi
Ürün Seçenekleri
Natura BabyNeo Organik Boyun Yastığı - Kuzu
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri