Simit ve BotSimit ve bot deyince aklımıza hemen havuz, deniz ve yüzmek geliyor. Yaz günlerinin vazgeçilmezi havuz ve deniz eğlencesidir. Çocukların geneli suda oynamaktan hoşlanırlar. Havuza gitmek için can atarlar. Evlerinde küveti olanlar küveti doldurarak havuzda yüzüyormuş gibi eğlenmek isterler. Küçük çocuklar, bazı yetişkinler yüzme bilmese de havuz keyfini yaşamak isterler. Suyun içinde ilerleyebilmek uçmak gibi bir deneyimdir. Yüzme bilmediği için de mutlaka bir can simidi veya şişme bot yardımı ile havuza veya denize girmesi gerekir. Özellikle çocuklar, simitle ve kolluklar yüzme öğrenene kadar suyun yüzeyinde kalarak boğulmasını önler.
Yüzmek eğlenceli bir aktivite olduğu kadar çok faydalı bir spordur. Peki çocuklarımıza, yüzmenin faydaları var mıdır? Çocuklara ne zaman yüzme öğretmek gerekir?


Yüzme çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde önemli rol oynar. Yüzmenin çocukların sağlığına olumlu katkıları saymakla bitmez. Günümüzde çocuklar hareketsiz bir yaşam sürüyorlar. Tablet televizyon ve telefon üçgeninde gidip geliyorlar. Buda çocuklarda obezitenin artmasına sebep oluyor. Yüzme sporu yaşam tarzı haline geldiğinde çocukları obezitenin etkisinden kurtarıyor. Bütün vücudu çalıştıran bir spor olduğu için vede suyun içinde hareket imkanı kolaylaştığı için rahat bir şekilde spor yapmış oluyor.
• Devamlı spor yapan çocuklarda öğrenme kapasitesi artarken, kendine güven duygusu da gelişir. Düzenli yüzen çocuğun konsantrasyonu artar, uykusu düzene girer ve kendini dinç hisseder. Hayat kalitesi artar.
Yüzme sporu motor becerileri artırır. Kas ve kemikler daha hızlı gelişir. Buna bağlı olarak yüzen çocuğun boyu diğer çocuklara nazaran daha hızlı uzar.
• Egzersiz vücutta serotinin hormonu salgılayarak mutluluğu artırır. Kendini mutlu hisseden çocuğun ruh sağlığı da dengede olur.
Yüzmek kalbi yormadan rahatlatır. Bütün vücut aynı oranda çalışarak dengede kalır. Yüzmek bel ve sırt ağrılarını rahatlatır.
Çocuklarda yüzme eğitimine ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar faydalı olur. 5-8 yaşları çocukları yüzmeye yönlendirmek için uygun yaşlardır. Çocuklara havuza ve denize alıştırmak için simit veya bot kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın yaşına ve bedenine uygun can simitleri besikte.com da. 

Swimtrainer Yüzme Simidi Yellow 4 - 8 Yaş
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri