Buhar Makineleri

Bebeğin ev ortamı sağlıklı kalabilmesi için çok önemlidir. Evdeki bütün detaylar çocuğa göre ayarlanır. Evin eşyalarından ev ortamının havasına kadar düşünülür. Evin havasındaki nem düzeyi çocuğun sağlığını etkiler. Nem, havadaki su buharı miktarıdır. Havadaki nem oranı, mevsime, nerede yaşadığına, hava koşullarına göre değişir. Genellikle yaz aylarında nem oranı yüksek, kış aylarında düşüktür. Evin ideal nem oranının %30 - 50 civarında olması iyi olur. Havadaki nemin düşük olması sorun oluşturabileceği gibi yüksek olması da sıkıntılıdır. Evin havasının kuru olması ciltte kuruluğa, burun ve sinüslerin kurumasına, üst solunum yolu rahatsızlıklarına yakalanma riskinin artmasına sebep olabilir. Yüksek nemli bir oda da sağlık açısından uygun değildir. Rutubetli hava hastalıkları da beraberinde getirir. Romatizma hastalıklarını ve astımı tetikler. Yetişkinler için bile sıkıntılı olan bu durum bebekleri daha fazla etkiler. Bebeklerin cildi daha çabuk kuruyup burunları daha çabuk tıkandığı için bulundukları odanın nemli olması onları rahatlatacaktır. Bebeğiniz için en uygun nem dengesini bebek buhar makineleri ile ayarlayabilirsiniz.

Kışın evimizi ısıtmak için kullandığımız yöntemler, soba, kalorifer havayı kurutur. Nemi azaltır. Camların genellikle pimapen oluşu ise odanın hava almasını engeller. Önceden geceleri oda nemli kalsın diye kalorifer peteklerinin üzerine ıslak havlu veya su askılıkları koyulurdu. Bebek buhar makineleri bu işlemin pratikleşmiş halidir.

Buhar Makineleri Ne İşe Yarar?

Soğuk buhar makinesi odanın nem oranını istenilen seviyeye otomatik olarak ayarlar. Bazı cihazlarda otomatik programlama özelliği istediğiniz nem seviyesine geldiğinde kendiliğinden kapanır.

Buhar makinesi alırken sessiz çalışmasına dikkat etmelisiniz. Bazı bebekler hassastır. Ufacık seslerden bile tedirgin olup uyanabilirler. Sessiz çalışan makineler bebeğinizin ve sizin konforu düşünülerek üretilmiştir.

Piyasada soğuk ve sıcak üfleyen buhar makineleri mevcuttur. Peki ikisi arasında ne gibi farklar vardır ve neye göre tercih yapılmalıdır.

Sıcak buhar makineleri, haznesine konulan suyu kaynayarak buhar üretir. Suyun kaynama süresinden dolayı en az 4-5 dk sonra buhar üretmeye başlar. Su sıcak olduğu için döküldüğünde yanma riski vardır. Genellikle üst solunum yolu rahatsızlıkları için tavsiye edilir. İçerisine konulan nefes açıcı ürünler için uygundur. Her tür su ile çalışabilirler. Bir dezavantajı elektriği fazla tüketirler.

Soğuk buhar makineleri, çok hızlı ve yüksek frekanslı titreşimi sayesinde düğmesine basar basmaz buhar üretmeye başlarlar. Hem yaz hem kış rahatlıkla kullanılabilir ama soğuk buharı yazın daha çok tercih edilir. Aynı zamanda çok sessiz çalıştıkları için bebeğinizi ve sizi rahatsız etmez. Suyu ısıtmadığı için yanma riski yoktur. İçilebilir su ile çalışırlar. Elektriği az tüketirler. Bazı makinelerin havayı temizleme özellikleri vardır. Özellikle astım hastaları için çok kullanışlıdır.

Soğuk ve sıcak buhar üreten makineler ayrı ayrı satıldığı gibi iki özelliği aynı anda taşıyan makinelerde vardır. İstediğinizi bütçenize göre seçebilirsiniz.

Buhar makinesi almak için illede hasta olmaya gerek yoktur. Sağlıklı ve kaliteli nefes almak isteyen herkes buhar makinelerini tercih edebilir.

Her bütçeye uygun bebek buhar makineleri seçkin markaların sunumuyla uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com da hizmetinizde...

Kargo Bedava
Weewell Soğuk Buhar Üfleyici WHC714 - Mavi
Kargo Bedava
Weewell Soğuk Buhar Üfleyici whc740
Kargo Bedava
Beurer LB 88 Hava Nemlendiricisi - Beyaz
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Deerma LD220 Ultrasonik Hava Nemlendirici
Kargo Bedava
Weewell Soğuk ve Sıcak Buhar Üfleyici whc752
Weewell Soğuk ve Sıcak Buhar Üfleyici whc752
Weewell Sıcak ve Soğuk Bebek Buhar Makinası

  649,00 ₺

Sepete Ekle

Beurer LA Aroma Harmony
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Beurer LB 37 Hava Nemlendiricisi - Toffee
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri