Spor Ayakkabı

Minik bebeğiniz yürümeyi öğrendikten sonra dışarıya çıkarken bir ayakkabıya ihtiyacınız olacak. Yürümeye başlaması ile birlikte özgürlüğün tadını alacak ve her yere bir başına gitmek isteyecek. Kucağınıza almanız ve elinden tutmanız hoşuna gitmeyecektir. Her ne kadar evin içinde ayakkabı giydirilmesi önerilmese de de dışarıya çıktığınızda mutlaka bir ayakkabıya ihtiyacınız olacaktır. Bebekler için en önemli şey rahatlıktır. Bebekler ayakkabının güzelliğine veya duruşuna bakmazlar. Ayaklarının içinde rahat edebilmesi onlar için öncelikli kriterdir. Aldığınız ayakkabı ne kadar şık olursa olsun eğer bebeğiniz o ayakkabı ile rahat edemiyorsa çıkarıp atacaktır. Giymek istemeyecektir. Bebeklerinizin rahat edeceği ayakkabı türlerinden bir tanesi de spor ayakkabılardır.


Spor ayakkabılar yeni trend ve sektörün gelişmesi ile cıvıl cıvıl renk ve desenlerde, çocuklarınızın ilgisini çekerek, beğeni ile giyebilecekleri tarzda tasarlanırlar. Spor ayakkabılarda şık görünümün yanında rahatlık da ön plana çıkar. Esnek taban ve hava alabilen kumaşları ile spor ayakkabıların içinde bebeklerinizin ayakları rahat eder, terlemez. Bebekleriniz spor ayakkabıkarıyla özgürce hareket ederler. Kız ve erkek bebekler için ayrıca tasarlanmış spor ayakkabılar olduğu gibi, unisex tarzda üretilen spor ayakkabılarda mevcuttur. Önceki gibi tek bir seçeneğiniz yoktur. Yüzlerce çeşit spor ayakkabı modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Burada önemli olan bebeğinizin ayağına uygun ayakkabı modelini seçebilmenizdir. Rastgele bir ayakkabı seçimi yaptığınızda bebeklerinizin ayak sağlığı tehlikeye girebilir. Spor ayakkabı seçimi yaparken çocukların ayak ölçüleri alınarak tercihte bulunmalısınız. Ayakkabı ile parmak ucu arasında bir miktar boşluk olmalıdır. Topuk kısmı bebeğin ayağından çıkmamalıdır. Spor ayakkabının yanları sıkı veya dar olmamalıdır. Önemli olan bebeğin ayakkabıyı giydiğinde ayağına tam uyum sağlaması ve rahat edebilmesidir.

Spor ayakkabı almaya gittiğinizde birden fazla modelle karşılaşarak hangisini alacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Burada önemli olan spor ayakkabıyı hangi amaç için alacağınızı belirlemenizdir. Mesela yeni yürüyen bebeğiniz için alacaksanız, düşük tabanlı ve bilekleri fazla yüksek olmayan bir model seçmelisiniz. Yada çocuğunuzun spor yapması için, basketbol, futbol gibi faaliyetlerde kullanması için alıyorsanız ona göre bir seçim yapmalısınız. Koşu için ayrı, yürüyüş için ayrı, günlük kullanım için ayrı spor ayakkabı tasarımları mevcuttur. Kullanım amacınıza göre spor ayakkabının modelini belirleyebilirsiniz.

Çocuk spor ayakkabılarının dayanıklı olması gerekir. Malum çocuklar çok hareketlilerdir. Kalitesiz ayakkabılar hemen yıpranabilir, yırtılma, açılma,dikiş atma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle dışarıda oynayan çocukların ayakkabıları çabuk eskiyebilir. Aldığınız spor ayakkabıyı en az bir sezon giydirmek istiyorsanız kaliteli bir spor ayakkabısı tercih etmelisiniz.

Bebekler için üretilen spor ayakkabılar kolay giydirilebilme özelliğine sahiptirler. Üretici firmalar aileleri de düşünerek önden cırtlı modellerle bebek spor ayakkabılarını tasarlarlar. Küçük bebekler ayakkabılarını sıkça giyip çıkarmak isterler. Önden cırtlı modeller giyip çıkarırken pratiklik sağlar. Bebeğiniz için her renk ve modelde bulacağınız spor ayakkabıları, dışarıda, okulda, parkta, gezmede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her ortamda giyebileceği spor ayakkabılar bebeğinize kullanım kolaylığı sağlar. Sevimli çizgi film karakterleri ile süslenen spor ayakkabılar, hem kızların hemde erkeklerin ilgisini çekerek zevkle giyinmelerini sağlar. Tabanları ışıklı spor ayakkabılar, hem kızların hem erkeklerin beğenisini toplayarak, mutlu olmalarına vesile oluyor. Kış ve yaz ayları için özel tasarlanmış spor ayakkabıları mevsime göre tercihte bulunarak bebeğinize giydirebilirsiniz.

Spor ayakkabılarında çok fazla alternatif içinde bebeğiniz için doğru seçimi yapmanız büyük önem taşır. Bu yüzden bebeğinize spor ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır.

Bebeğinizin ayak sağlığına uygun anatomik yapılı spor ayakkabı tercihinde bulunmalısınız. Yanlış spor ayakkabı seçimi ayak sorunlarına sebep olur.

Bir ayak diğer ayağa göre büyüktür. Büyük olan ayağa göre seçim yapılmalıdır.

Ayak bedenine uygun veya yarım numara büyük ayakkabı alabilirsiniz. Aldığınız ayakkabı bazen bir kaç ay sonra olmayabilir.

Ön parmak ile ayakkabının ucu arasında 1 cm boşluk olmalıdır.

Yeni yürüyen bebekler için alçak tabanlı ayakkabılar seçmelisiniz.

Esnek ve kaydırmaz taban özelliği bebeğinizin hem rahat etmesini hemde ayakkabısını güvenli bir şekilde giymesini sağlayacaktır.

Ayakkabının iç kısmının antibakteriyel özellikte olması, hava alan bir kumaş yapısına sahip olması Bebeğinizin ayak sağlığı için önem arz eder.

Bebeğinizin hem günlük kullanımında hem okula giderken severek ve konforlu bir şekilde giyeceği spor ayakkabılar uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri