Sünger Yatak

Sünger yataklarda ana dolgu malzemesi farklı yoğunluklarda ki süngerlerden oluşur. Yatakların dışı ise kapitone adı verilen yatak kumaşı ve yumuşak elyaftan oluşan katmanla kaplanır. Bu sistemle üretilen yataklar ekonomiktir. Sünger yataklarda yatağın dayanıklılığı, dolgu süngerinin yoğunluğu ile orantılıdır. Dolgu süngeri ne kadar yoğun olursa sünger yatağın dayanıklılık oranı o kadar fazla olacaktır.


Bebeklerin sağlıklı bir gelişime sahip olması için kaliteli bir uyku uyuması şarttır. Kaliteli uykunun en önemli şartı ise uygun bir ortam sağlanmasıdır. Uyku için uygun ortamı sağlayacak olan en önemli unsur doğru yatak seçimidir. Bebeğinizin ergonomisine uygun vücut ısısını dengeleyecek antibakteriyel ve antialerjik özelliklere sahip kumaşlarla kaplanmış bebek yatakları onlar için uygun bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bebeklerin ilk yıllarında özellikle yumuşak olmayan ve nefes alabilen dokuya sahip yataklarda yatmaları önemlidir. Yetişkin yatakları bu yüzden omurga gelişimi açısından bebekler için önerilmez. Yatak üreticileri bebekler için yüksek dansiteli özel yatak modelleri üretiyorlar. Bebeklerin kas ve iskelet sistemleri tam olarak gelişmediği için onların yataklarını seçerken vücut şekillerini ve gelişimini destekleyecek ürünlerden yardım almanız gerekecek.

İyi bir bebek yatağının temel özellikleri nefes alabilen dokuya sahip olması, çok yumuşak olmaması, zararlı kimyasallar içermemesi gibi özelliklerin bulunması gerekir. Yatak kılıfının bebek cildini temasa uygun ve yıkanabilir olması kimyasal madde içermemesi, dolgu malzemelerinin organik olması bebeğiniz için uygun bir yatak olduğunun bir göstergesidir

Bebek yataklarında en klasik olan yatak çeşidi sünger yatak vardır. Sünger yataklar çoğunlukla park yataklarda kullanılır. İçerisinde yay olmadığı için bebekleri rahatsız edecek herhangi bir unsur bulunmaz. Sünger yataklar ergonomik yapısı ile bebeğinizin vücuduna uyum sağlar. Aynı zamanda hava geçirgenliği yüksek olan sünger yataklarda bebeğinizin cildi nefes alarak terleme ve pişik problemleri yaşamaz. Kaliteli bir sünger yatak bebeğinize konforlu bir uyku deneyimi yaşatır. Bebeğinizin vücudunun ısı ve nem dengesini sağlayarak onun sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlar. Sünger yataklarda yaz ve kış dönemine uygun olarak tasarlanan çift yüzlü modeller sayesinde sıcak ve soğuk mevsimin ısı dengesi sağlanabilir. Kışın bebeğinizin sıcak olmasını kolaylaştıran yüzeyi, yazın da terlemesini önleyen yüzeyine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sünger yatakların yüzeyi antibakteriyel ve antialerjik kumaşlarla kaplanarak bebeğinizin bakterilere karşı ve alerji problemlerine karşı korunmasına yardımcı olur.

Sünger yataklar da dikkat edilmesi gereken en büyük özellik kullanılan süngerin kalitesidir. Üretiminde tek parça blok sünger kullanılır. Sünger kalitesi ve yoğunluğu yüksek ise ağır ve vücudu saran konforlu bir yapıda olur. Fakat kaliteli değilse süngerler vücudu sarmaz ve kaliteli bir uyku sağlamayabilir. Bebeğinize sünger yatak alırken kullanılan süngerin kalitesine dikkat etmeniz gerekir.

Bebeğinizin beşiğine ve oyun parkına uygun sünger yatağı alarak bebeğinize konforlu bir ortam hazırlayabilirsiniz. Sünger yataklar hafif ve kolay taşınabilir özellikleri ile size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Dilerseniz bebeğinizin yatağının içinde dilerseniz oyun oynadığı yerde altına sererek sünger yatağı çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. 

KB sünger Oyun Parkı Yatağı (60*120)
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri