Sünnet Külodu

Erkek çocuklar çoğu zaman dini- kültürel inanışlardan dolayı kimi zamanda enfeksiyonel hastalıklardan kaynaklı sünnet ettirilir. Erkek çocukları sünnet ettirmek ülkemizde artık geleneğe dönüşmüştür. Düğün ve eğlencelerle törenler düzenlenir, kutlamalar yapılır. Çocukların hatırlayacağı güzel anılara dönüşür.

Sünnet yaptırmak faydalı mı zararlı mı konusu tartışılmakla birlikte uzmanların çoğunluğu sünnet yaptırmanın gerekliliğini vurgulamışlardır. Genellikle sünnet olan çocuğa artık büyüdün şeklinde telkin verildiği için çocuk kendini iyi hisseder. Kendisi için düzenlenen törenlerle özel hisseder, mutlu olur. Psikolojik rahatlama yaşar. Psikolojik faydasının yanında sünnet olan erkeklerde enfeksiyon hastalıkları ve kanser riskinin azalması gibi fizyolojik faydaları da vardır. Sünnet olacak çocukların ebeveynlerinin bilinçli olması gerekir. Çocuğu korkutmadan anlatmaları lazım. Bazı ebeveynler sırf eğlenmek için çocukları korkutucu ifadeler kullanabilirler. Buda çocukların ruhsal yapısını bozarak kalıcı psikolojik problemlere sebep olabilir.
Kimi uzmanlar 2 yaş öncesi sünnet yaptırmanın uygun olduğunu söylerken kimi de 7 yaşından sonra uygun görmüşlerdir. Uzmanların çoğu 2 - 6 yaş arası veya 9 yaşından sonra sünnet yaptırmayı uygun görmezler.
Sünnet olan çocuğun bakımı özen ister. Sünnet sonrası ağrılar olabilir. Yaranın iyileşmesi uzun sürebilir. Bu süreçte cerrahi işlem yapılan bölümün temiz tutulması enfeksiyon riskini azaltır.
Sünnet olan çocuklara önceden etek giydirilirdi. Pantolon yaraya baskı yapacağı için giyemezler. Etekle de dışarıya çıkmaya utandıkları için sıkıntı yaşıyorlardı. Uyurken yorgan yaraya baskı yapınca çocuğun canı acıyabiliyordu. Sünnet külodu hem çocukların hem de ebeveynlerin imdadına yetişmiştir.
Sünnet külodunun ön tarafında bulunan plastik yapı, yaralı bölgeye pantolon veya örtünün değmesini engelleyerek çocuğun rahat etmesini sağlar. Plastiğin delikli yapısı yaranın havayla temasını sağlayarak çabuk iyileşmesine katkı sağlar. Küçük bebeklerde de rahatlıkla kullanılabilir. Sünnet külodu bezinin içine giydirilerek, bebek çişini yaptığında idrar deliklerden dışarı rahatlıkla atılabilir. Sünnet külotları önden açılmalı şekilde yapıldıkları için tuvalet ihtiyacında veya pansuman gerektiği durumlarda kullanım kolaylığı sağlar. Sünnet külodu yaranın iyileşmesini hızlandırır ve yaralı bölgeyi dış etkilerden korur. Sünnet olan çocuğa büyük rahatlık sağlar. Sünnet sonrası dışarı çıkmakta uyumakta kabus olmaktan çıkar. %100 pamuk kumaşı sayesinde çocuğun tenine zarar vermez.

Sünnet külodu çeşitleri seçkin markaların sunumu ile Besikte.com da 

Sevi Bebe Sünnet Külodu 5-18 kg No:1
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri