Sürtmeli OyuncaklarÇocukların dünyası oyun ve oyuncaktan ibarettir. Onlar için her şey oyun. Yemek yerken, uykudan önce, uykudan sonra, yorulunca, sıkılınca tek aktiviteleri oyun oynamaktır. Oyun oynamanın en güzel aracı da oyuncakları dır. Bir oyuncak mağazasına gittiğinizde türlü çeşit oyuncak arasından hangisini seçeceğinizi bilemezsiniz. Oyuncak dünyası bir derya olmuş sanki. Çocuğunuza alacağınız oyuncağın onun yaşına ve gelişimine uygun olması gerekir. Çünkü her yeni oyuncak yeni bir bilgidir. Yeni şeyler öğrenmesinin ve gelişmesinin anahtarıdır.

Yaş gurubu çocuğun neyle oynayacağını belirlediği gibi nasıl oynayacağını da belirler. 0-2 yaş gurubunun oynadığı oyuncakla okul öncesi çağdaki bir çocuğun ilgi ve merakı aynı değildir. Oyuncak çocukta merak uyandırması, kaslarını çalıştırmalı, hayal gücünü arttırmalı ve çocuğun karar verme ve problem çözme becerisini geliştirmelidir. Doğru seçilen bir oyuncak çocuğun psikolojik gelişiminden tut da kültürel gelişimine kadar etkilediğinin farkında olmalısınız. Oyuncaklar çocukların fiziksel ve bilişsel becerilerini geliştirerek gelecekteki yıllarına onları hazırlar. Bu yüzden aldığınız her oyuncağın bebeğiniz üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Birde çocuğunuz büyüdükçe ilgi ve merakı da değişeceği için oyuncakları da değişecektir.

Sürtmeli oyuncaklar oyuncak deryasında çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle bebekler kavrama becerisini geliştiren sürtmeli oyuncaklarla oynamayı çok seviyor. Oturdukları yerden ileri geri oyuncakları sürerek nesneler arasındaki bağlantıları keşfetmeye çalışıyorlar. 3 yaş üstü çocuklarda kendilerine oyun kurarken arabaları sürmekten, park etmekten, ileri geri yapmaktan çok hoşlanıyorlar. Sürtmeli iş araçları kamyonu, çekicisi, asansörü, harç makinesi ile erkek çocukların gözdesi olmuş durumda. İnşaatlar artık ondan sorulur. Sürtmeli savaş uçağı ile hep uçuş pozisyonunda göklerde süzülüyor. Çocuğunuz uçağın pilotu olarak uçağını hareket ettirmekten büyük keyif alacaktır. Sürtmeli kırılmaz robot sizin emirlerinizi yerine getirmeye hazır bir asker gibi. Robotlar her zaman çocukların hayallerini süslemiştir. Manuel şekilde çocuğunuz tamamen hayal gücünü kullanarak robotuyla oynayacak ve eğlenirken yeni şeyler öğrenecektir. Minik mühendis sürtmeli araba ve daha fazlası besikte.com adresinde sizleri bekliyor. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri