Tırnak Bakımı

Güzel ve bakımlı tırnakların sırrı iyi bir bakımdır. Kadın ve erkek herkes bakımlı tırnaklara sahip olmak ister. Tırnak bakımı yapılmadığında veya yanlış yapıldığında tırnak çevresi enfeksiyonlarının oluşmasına sebep olur. Ayrıca tırnak kırılmaları da bakımsız tırnakların en büyük sorunudur.


Gün içerisinde ellerimizle bir çok yere dokunur, bakteri ve mikropların ellerimize ve tırnaklarımızın arasına girmesine sebep oluruz. Sağlık açısından hijyen oldukça önemlidir. Tırnak bakımı yaparak ve el temizliğine dikkat ederek hijyeni sağlayabilirsiniz. Sağlık için tırnak bakımı şarttır. Ayrıca sağlıklı tırnaklara sahip olmak içinde tırnak bakımı yapmak gerekir.

En sık karşılaşılan tırnak problemleri

Çabuk kırılan tırnaklar
• Lekelenme
• Yavaş uzama
• Şekilsiz tırnaklar
• Tırnak yeme alışkanlığından kaynaklı şekil bozuklukları
• Tırnak kenarlarında oluşan enfeksiyonlar.
• Tırnak batması
• Tırnak mantarıTırnak bakımı nasıl yapılmalı?


Öncelikle sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olmak için düzenli ve dengeli beslenmek gerekir. Tırnaklar temizlik maddelerine fazla maruz bırakılmamalı ve el tırnakları haftada bir, ayak tırnakları ayda bir düzenli olarak kesilmeli ve temizlenmelidir. Tırnakların hijyeni sağlandıktan sonra tırnak bakım kremleri ile cilalayabilirsiniz.

Tırnakları kendinize ait bir tırnak makası ile kestikten sonra tırnak törpüsü ile törpüleyerek tırnaklarınıza şekil verebilirsiniz. Tırnak çevresinde oluşan kalıntıları kesmeniz gerekir. Bunun için bir müddet ellerinizi suda bekleyerek tırnak etlerinin yumuşamasını beklemeniz gerekir. Manikür makası ile kalkan tırnak etlerini keserek tırnak eti bakımı için ürünler kullanabilirsiniz.

Bu işlemler bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak isteyen herkesin yapması gereken işlemlerdir. Temel tırnak bakımı yapılmadığında yukarıda saydığımız tırnak hastalıkları ile mücadele etmeniz gerekir. Tırnak hastalıklarına yakalanmamak için düzenli bir şekilde tırnak bakımını ve hijyenini sağlamanız gerekir.

Tırnak bakımını rahatlıkla yapabileceğiniz ürünler besikte.com sitesinde.

Tırnak makası
Tırnak törpüsü
Tırnak çevresi bakımı
Tırnak eti bakımı
Oje matlaştırıcı gibi ihtiyacınız olan ürünleri sitemizden kolayca temin edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri