Unisex Güneş Gözlükleri


Unisex kavramını son zamanlarda sıklıkla duymaya başladık. Unisex İngilizce bir kelimedir. Hem kadın hem erkeklerin ortak kullanabileceği ürünleri ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. Unisex kelime anlamı cinsiyet gözetmeksizin anlamındadır. Unisex güneş gözlükleri de hem kadınların hemde erkeklerin rahatlıkla kullanabilecekleri gözlüklerdir. Unisex güneş gözlüğü tercihinde bulunurken gözlüğün çerçevesi kadar gözlük camlarına da özen göstermeniz gerekir. Göneş gözlüğünün en önemli özelliği ultraviyole ışınlarını filitrelemesidir. UV ışınlarını filitrelemeyen bir gözlük göze faydadan çok zarar verir. Peki ultraviyole ışını ne demektir ve insanlar üzerinde ne gibi etkileri vardır?

 

Ultraviyole kısaca UV olarak sembolize edilir. Çıplak gözle görülemeyen, farklı dalga boylarındaki güneş ışınlarına denir. Bu ışınlardan sadece 2 tanesi olan UVA ve UVB ışınları ozon tabakasını delerek cildimize her gün temas eder. İnsanlar gün içinde çalışarak, egzersiz yaparak, oynayarak gün içinde yaptıkları aktivitelerle güneş ışınlarına temas ederler. Bu ışınlara fazla maruz kalındığında bazı sıkıntılı durumlar ortaya çıkar. Bunlar cilt ve gözde sağlık sorunları olarak ortaya çıkar. Cildimizi UV ışınlarından koruduğumuz gibi gözümüzü de güneş gözlükleri ile UV ışınlarının zararlarından korumalıyız. Unisex güneş gözlükleri gözlerimizi UV ışınlarından koruyarak göz sağlığımıza katkıda bulunur.

 

Unisex güneş gözlük modelleri

 

Çok farklı ve çeşitli modelleri ile unisex güneş gözlükleri kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor. Unisex güneş gözlükleri çerçeve şekline göre tam, yarım çerçeve ve çerçevesiz olarak, cam şekline göre oval, yuvarlak, kare ve geometrik şekillerde satışa sunulur. Yüz şeklinize uyumlu olacak gözlüğü seçerek satın alabilirsiniz. Spor ve klasik tarzda üretilen unisex güneş gözlüklerini giyim tarzınıza göre kombinileyerek kullanabilirsiniz.

 

Unisex güneş gözlüğü alırken camlarının polikarbon cam olmasına UV ışınlarını filtrelemesine özen göstermelisiniz. Polikarbon dayanıklı bir malzeme olduğu için gözlüğü uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Unisex güneş gözlüğü cam renkleri, mavi, yeşil, kırmızı, pembe, şeffaf, siyah kahverengi gibi neredeyse bütün renklerden üretilebilir. Cam renginin sağlık açısından pek bir farkı yoktur. Önemli olan camın UV filtrelemesinin olmasıdır. UV ışınlarını filtreleyen camlarda istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Ancak en çok tercih edilen siyah renk camlardır. Her renk kıyafetinize uyum sağlayan siyah renk güneş gözlükleri tercih sebebidir. Unisex güneş gözlüğü camlarında  polarize cam modelleri de aranan özellikler arasındadır. Polarize yansımaları çok iyi emebilen bir film tabakasıdır. Polarize film tabakası güneş gözlüğünün camına yerleştirilerek kullanılıyor. Böylece kullanıcılar arabada, sahilde, kayak yaparken daha konforlu bir gün geçirebiliyorlar.

 

Güneş gözlüğünüz tarzınızı yansıtsın.

 

Güneş gözlüğü kullanımı sağlık için bir gereklilik olmanın yanında kombinilerinizi tamamlayan önemli bir aksesuardır. Güneş gözlüğü seçimi yüz tipinize uygun olduğunda şık ve güzel durur. Hangi gözlüğün size yakışacağı konusunda tereddütleriniz varsa yüz şekillerine göre yakışacak gözlükler hakkında size fikir verelim.

 

Oval bir yüz şekline sahipseniz işiniz çok kolay neredeyse bütün gözlük modelleri yüzünüze uyumlu olacaktır. Yuvarlak, köşeli, oval, kelebek, çekik ve damla şeklindeki gözlük modellerinden tercihte bulunabilirsiniz.

 

Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz yani geniş alınlı ve dar bir çene yapınız varsa oval, çekik, köşeli güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

 

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz kedi gözü, köşeli, dikdörtgen veya kare olan güneş gözlükleri yüz tipinize oldukça güzel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Bu modellerde ki güneş gözlükleri ile yüzünüz daha ince ve zarif görünecektir.

 

Kare ve dikdörtgen yüz şekline sahipseniz yuvarlak, oval, çekik çerçeveli, kalın saplı güneş gözlükleri yüzünüze çok yakışacak. Bu modeller yüz hatalarınızı daha yumuşak gösterecektir.

 

Yüz şeklinize en uygun gözlüğü zevkinize göre seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Güneş gözlüğünün UV ışınlarını filtrelediğinden emin olun.

2. Güneş gözlüklerinde sağlık ve güvenliği simgeleyen CE işareti olup olmadığını kontrol edin.

3. Kaliteli ve güvenilir bir marka tercih edin.

4. Yüz şeklinize uyumlu tam koruma sağlayan bir gözlük seçmeye özen gösterin.

5. Kullanım alanınızı belirleyerek ona göre bir tercihte bulunun.

6. Güneş gözlüğünün çerçevesi kadar camlarına da önem verin.

Kargo Bedava
Top Ten 01C7163 55/99 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Top Ten 11613 C.11 Güneş Gözlüğü 64/13

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri