Visko Yatak

Bebeğinizin dünyaya gelme vakti yaklaştıkça heyecanınız artar. Bebeğinizin eksikliklerini bir an önce tamamlamak istersiniz. Bebeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biri de konforlu bir uyku uyuyacağı güzel bir yataktır. Bebekler günlerinin çoğunu uyuyarak geçirirler. Zihinsel ve fiziksel gelişimlerini uykuda tamamlarlar. Bebekler uyurken salgılanan büyüme hormonu da denilen meletonin hormonu bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. Bu hormonun salgılanabilmesi için bebeklerin kesintisiz ve kaliteli bir uyku uyuması gerekir. Kaliteli bir uyku için doğru yatak seçimi çok önemlidir. Bebeğinize yatak almak için alışverişe çıktığınızda birçok bebek yatak çeşidi ile karşılaşırsınız. Alacağınız yatağın özelliklerini bilirseniz seçim yapmanız kolaylaşır.,


Son zamanlarda çokça tercih edilen visco yataklar bebek yatak çeşitlerinden bir tanesidir. Visco, normal sünger üzerine visco elastik katman yerleştirilerek oluşturulan yataklara denir. Visco elastik malzeme basınç ve ısıya duyarlı olarak şekil değiştirebilmektedir. Visco yataklar bebeğinizin vücut şeklini alarak onun kaliteli bir şekilde uyumasına olanak sağlar. Bebeğin istenmeyen dönme hareketlerini engelleyerek gereksiz yere uyanmasının önüne geçer. Visco yatak özel yapısı sayesinde bebeğinizin kaslarının gevşeyerek dinlenmesine yardımcı olur. Bebeğiniz gün içindeki yorgunluğunu yumuşak elastik yapısı ile visco yatağında uyuyarak dinlenir. Yeni güne daha neşeli ve enerjik olarak başlar. Visco yataklar vücüt ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtarak daha rahat bir uyku uyumasını sağlar. Visco yatak sayesinde bebeğiniz doğru yatış pozisyonunu bularak mışıl mışıl uyur. Visco yatakların bir diğer özelliği de hava dolaşımını en üst düzeyde olmasıdır. Visco yatağın hava gözenekleri bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlayarak terlemesini önler aynı zamanda bebeğin vücut ısısını da dengeler. Visco yataklar bebeklerin kan dolaşımını hızlandırır ve vücuduna daha fazla oksijen gider.

Visco yataklarda %100 doğal pamuk ve süt lifleri kullanılır. Sağlığa zararlı hiç bir kimyasal madde kullanılmayarak bebeğinizin normal gelişimine katkıda bulunulur.

Bebeğinizin konforlu bir uyku uyuması için visco yataklar harika bir seçim.

Visco bebek yatağınızı ister bebeğinizin beşiğine, ister karyolasına isterseniz de oyun parkına sererek kullanabilirsiniz. Bebeğiniz yatağının üstünde keyifli bir şekilde oynasın. Uykusu geldiğinde de vücuduna tam uyumlu ergonomik yapıdaki visco yatağında mışıl mışıl uyusun ve sağlıklı bir şekilde büyüsün.

Bebek yatağı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir bir kaç başlık altında temas edelim.

• Bebeğinizin yatağının doğal içeriklerden olmasına özen göstermelisiniz. Zararlı kimyasallar, toksik maddeler ve sentetik kumaşlar içermemeli.
• Antibakteriyel ve antialerjik özellikte bir yatak almanız bebeğinizin sağlığını koruyacaktır.
• Bebek yatağının ideal sertlikte olmasına özen göstermelisiniz. Bebeğinizin yatağı ne çok sert ne de çok yumuşak olmalı. İdeal sertlikte olmayan yataklar bebeğin omurilik gelişimini olumsuz etkiler. Doğru yatak seçimi bebeğin vücut yapısını destekler.
• Yatak seçiminde en önemli unsurlardan bir tanesi de bebeğin rahat bir şekilde uyuyabilmesidir. Konforlu bir yatakta bebeğiniz huzurlu uyuyabilir.
• Kolay temizlenebilir olması hijyen açısından size kolaylık sağlayacaktır. Fermuarlı kılıflı olan bebek yataklarının temizliği oldukça kolaydır.
• Doğru bir bebek yatağı bebeğin ısı dengesini sağlar. Yazın setin, kışın sıcak tutar.

Visco yataklar yukarıdaki bütün özellikler taşımasından dolayı bebeğiniz için ideal bir yatak olacaktır. Visco bebek yataklarını sitemizden inceleyerek satın alabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri