Vücut Çatlak Ürünleri

Vücut çatlakları neden oluşur?

Çatlaklar derinin dermis tabakasında cildin aşırı gerilmesine dayanamaması ile ortaya çıkan yırtıklardır. Cilt çatlaklarının asıl nedeni hormonlar dır. Bu nedenle hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alma, aniden zayıflama gibi değişimlere hormonal değişimlerde eşlik ettiğinde ciltte çatlaklara neden olur. Vücutta en fazla çatlak oluşan bölgeler karın basen bacaklar kollar kimi zaman da göğüs bölgeleridir. Çatlayan bölgelerde kırmızı renkli yırtıklar görülür. Kimi zamanda beyaz ince çizgiler halinde vücutta çatlaklar oluşabilir. Cilt elastikiyetini kaybettiğinde çatlar. Vücutta çatlakların oluşmaması için sürekli olarak nem dengesinin korunması oldukça önemlidir. Düzenli bir bakım ile ciltte oluşacak çatlaklar önlenebilir veya oluşan çatlakların hafifletilmesi sağlanabilir.


Hamilelik sürecinde veya hızlı kilo alıp verme döneminde en fazla çatlak olan bölge karın bölgesidir. Karın bölgesinde oluşan çatlaklar özellikle kadınların oldukça canını sıkar ve çeşitli tedavi yöntemleri ile bu çatlaklardan kurtulmanın yollarını ararlar. Sitemizde bulunan karın çatlak jel kremi doğal bitki yağlarından oluşur. Cildi besler, nemlendirir ve çatlakların önlenmesine yardımcı olur. Oluşan çatlakların görünümünü hafifletir. Omega-3 bakımından zengin olan doğal yağlar cildin elastikiyetini artırarak çilt fonksiyonlarını güçlendirir. Çatlak kreminin içeriğindeki maddeler vücudun kolejen sentezini artırarak cildin sürekli nemli ve sıkı kalmasını sağlar. Doğal içerikli kremler vücuda zararlı maddeler içermez. Sıvı parafin, sentetik yağlar, silikon, boya, sentetik koruyucular içermeyerek sağlığınızı da korumanıza destek olur. Çatlak kremleri peeling, kahve granülleri, deniz tuzu, tatlı badem yağı, jojoba yağı, zeytin yağı, E vitamini gibi cilde gerekli olan maddeler sayesinde vücudun yıpranmış kolajen yapısını ve elastin liflerini onarmaya yardımcı olur. Aynı zamanda hücre yenilenmesini de destekler. Vücutta hücreler yenilendikçe çatlaklar, selülitler ve cilt lekeleri gibi sorunlarda hafiflemeye başlar. Cildinize hak ettiği bakımı yaparak genç görünmeye devam edin. 

Vücut çatlak kremleri nasıl kullanılır?

Vücutta en fazla çatlak oluşan bölgeler;
• Karın
• Basen
• Kol ve bacaklar
• Topuk ve dirsekler
• Tırnaklar

Vücut çatlak kremlerini ister çatlakları önlemede isterseniz de oluşan çatlakların hafifletilmesi için kullanabilirsiniz. Kurumuş ve çatlamış bölgeye vücut çatlak kremlerini uygulayarak nazikçe masaj yapın, vücudunuza yedirin. Bu uygulamayı sabah - akşam düzenli bir şekilde mutlaka tekrarlayın. Özellikle banyo ve duştan sonra ya da havuza veya denize gittiyseniz sonrasında mutlaka tekrarlamanızı tavsiye ederiz.

Vücut çatlak kremlerinin faydaları nelerdir?

• Kilo alma ve vermeye bağlı çatlakların oluşumunu engeller, vücudunuzu sıkılaştırır, daha güzel görünmesini sağlar.
• Kremleri içeriğindeki hindistan cevizi yağı, shea yağı, argan yağı, gibi doğal yağlar cildinize bakım yaparken cildin beslenmesini de sağlar.
• Çatlayan cildinizi nemlendirerek ipeksi bir dokunuş kazandırır.
• Cildiniz daha parlak ve canlı görünür.

Vücut çatlak kremi alırken nelere dikkat edilmelidir?

• Cildimiz en büyük organımızdır ve vücudumuzun koruyucu örtüsüdür. Bu yüzden cildimize uyguladığımız her bir ürünün ayrı bir önemi vardır. Aldığınız vücut çatlak kremlerinin içeriğinin doğal olması gerekir. Parafin, sentetik boya, sentetik koruyucular, paraben, yapay parfümler kullanılan kremler zaman içinde cildin koruyucu tabakasına zarar verir. Mümkün olduğunca doğal içerikli ürünler tercih etmeniz sağlığınız açısından daha faydalıdır.
• Kullanacağınız vücut çatlak kremlerinin dermotolojik olarak test edilmiş olmasına özen gösterin. Alerji problemleri ile karşılaşmayın.
Sitemizde bulunan vücunuzu besleyerek onarılmasına yardımcı olan doğal içerikli vücut çatlak kremlerini uygun fiyat ve kampanyalarla almak için bizi takip edin. 

Incia Çatlak Önleyici Bakım Yağı-Tüm Cilt Çatlaklar 50 ml
Incia Çatlak Önleyici Bakım Yağı-Tüm Cilt Çatlaklar 50 ml
Çatlak Önleyici Bakım Yağı-Tüm Cilt Çatlaklar İçin 50 ml

82,00 TL  39,90 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri