Vücut Losyonu

Vücut losyonu, cilde bakım yaparak besleyen ürünler arasındadır. Cilt güneş ışınları, rüzgar, soğuk ve suyla temas ederek zaman içinde yıpranır ve kurur. Kimi zaman pul pul döküntüler olur. Özellikle banyo ve duştan sonra cildin nemlenmeye ihtiyacı olur. Vücut losyonu cildin nemini ve esnekliğini tekrar kazanması için destek olur. İnsanın en büyük organı cildidir. Cilt gözenekli bir yapıya sahiptir ve nefes alır. Aynı zamanda cilt vücutta kaporta görevi görür. Bütün vücutta örtü görevi görerek vücudun korunmasını sağlar. Bu yüzden cildiniz özenli bir bakıma ihtiyaç duyar.

Vücut Losyon Çeşitleri


Vücut losyonlar değişik amaçlar için kullanılır ve ihtiyaca göre üretilir. Derinlemesine bakım ve nemlendirmesi için kullanılan losyonlar, belirli bir yaştan sonra vücutta oluşan sarkmalara karşı sıkılaştırıcı losyonlar, güneş koruyucu losyonlar, çatlak önleyici losyonlar, gebelik sonrası kullanımın losyonlar ve bebeklerin hassas ciltlerine uygun özel olarak üretilmiş losyonlar vardır. Vücut losyonları cilt tiplerine uygun olarak üretilir. Hassas ciltler, normal ve kuru ciltler için üretilen vücut losyonlarından cilt tipinize uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz.

Vücut losyonu nasıl kullanılır?

Banyo ve duştan sonra veya vücudun suyla temasından sonra kuruladığınız cildinize vücut losyonunu masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Vücuda masaj yapmak kan akışını hızlandıracak için vücudunuzda hızlı bir ferahlama hissedersiniz. Vücut losyonları içeriği sayesinde kolay emilim sağladığı için kıyafetlerinizi giyerken rahat etmenizi sağlar.

Vücut losyonlarının faydaları
• Cildin nem dengesini sağlar.
• Vücudu besleyerek bakım yapar.
• Ferahlamanızı sağlar.
• Çatlak ve pürüzlere iyi gelir.
• Ciltte erken yaşlanmayı önler.
• Aloe vera, badem yağı, shea yağı, hindistan cevzi sütü, mango gibi maddelerle cildinizi besler.
• Cildinize elastikiyet kazandırır.

Vücut losyonu alırken nelere dikkat edilmelidir?

Cildinize zarar verecek etken maddeler içermemesine dikkat edin. Bu maddeler, paraben, parafin, formalin ve özellikle şampuanlarda, duş j

ellerinde bulunan sodyum lauril sülfat. Unutmayın cildimize bizim koruyucu organımız, bizi dış etkenlere karşı korur, ancak daha iyi görünmesi için sürdüğümüz kremler, serumlar cildin alt katmanlarına nüfuz eder. O yüzden kullandığımız ürünler etiketlerini okumadan asla almayın. Zararlı maddeler ne yazık ki günümüzde istenmeyen hastalıklara yol açabilir.

Merdiven altı, sağlıksız koşullarda üretilmiş, taklit ürünleri asla tercih etmeyin. Unutmamalısınız ki cildiniz sizin en değerli hazineniz, ona sürdüğünüz kremler, kullandığınız kremler eğer sağlıksız koşullarda üretilmiş ise etki sağlamak yerine daha büyük sorunlara yol açabilir.

Ambalajı açılmış ürünleri asla tercih etmeyin. Her ürünün üzerinde kavanoz işaretinin içinde ambalaj açıldıktan sonraki kullanım süresi yazar. Bu süreye uymak cilt sağlığınız açısından önemlidir. Çünkü ürünün her kapağı açılıp hava ile temas ettiğinde üründe oksitlenme başlar. Kullanım süresi geçmiş ürünleri kullanmanın cilde faydasından çok zararı olacaktır.

Güvenilir markaların kaliteli ürünlerini sitemizden temin edebilirsiniz. 

Incia Well-Aging Vücut Losyonu 100 ML
Incia Well-Aging Vücut Losyonu 100 ML
Incıa Well-Aging Vücut Losyonu 100 ml

120,00 ₺  48,90 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri