Vücut Temizleyiciler

Hijyen, sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamaların ve alınan temizlik önlemlerinin tümüdür. Temizlik sağlığı korumanın en önemli şartıdır. Temizlik bütün toplumlar için önemlidir. İslam dininde de temizliğe büyük önem verilmiş ve temizlik imandandır denmiştir. Namaz gibi ibadetlerin yerine getirilebilmesi için beden temizliği şartı getirilmiştir.


İnsanın en büyük organı cildidir ve vücudunu koruyan kaporta görevi görür. Bu yüzden özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt gözenekli bir yapıya sahiptir. Cilde temas eden serbest radikaller cildin gözeneklerinden tıkanmasına sebep olur. Buda cildinizin nefes almasını engeller. Cilde temas eden rüzgar, hava kirliği, güneş, toz, duman cilde zarar verir. Belirli aralıklarla cildin mutlaka uygun bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Su ve sabun olmadan cilt temizliği düşünülemez. Eski toplumlardan bu tarafa cilt temizliği için bu ikili kullanılagelmiştir. Sabun cildi güzel temizlediği gibi bazende kurumasına sebep olabilir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte üretilen sabunların içeriğine eklenen yağlar ve multivitaminler cildinizin kurumadan temizlenmesine olanak sağlar. Isırgan otlu ve kükürtlü sabunlar sedef, mantar, egzama ve sivilce, kepek problemlerinin azalmasına katkı sağlar.

Vücut temizleme ürünleri
• Sabun
• Duş jeli
• El ve vücut şampuanları
• Vücut temizleme köpüpü
• Vucut temizleme havlusu
• Peeling arındırıcılar
olarak sıralanabilir.
• Vucut koruyucu spreyler
• Ilık ağda
• Banyo yağları 


Yağlı, normal ve kuru cilt tipleri için ayrı olarak üretilmiş vücut temizleme ürünlerinden cilt tipinize uygun olan ürünü seçerek kullanabilirsiniz.

Vücut temizleme ürünlerinin faydaları nelerdir?

Vücut temizleyiciler vücudu kirden arındırarak cildin doğal yapısının korunmasına katkı sağlar.
Vücut temizleyiciler cilt bariyerini güçlendirerek koruma altına alır.
Vücut temizleme ürünleri hem cilt sağlığınızı korur hemde cildinizin güzel görünümünü koruma altına alır.
Vücut temizliği yaparak kan dolaşımını hızlandırırsınız. Buda cildin yapısı için oldukça önemli bir olaydır.

Vücut temizleme ürünlerinin fiyatları alacağınız ürünün markasına ve içeriğine göre değişiklik arz edebilir. Ancak sitemizde her bütçeye uygun kaliteli ve sağlıklı ürünleri bulmanız mümkündür.
Sizde cilt tipinize uygun vücut temizleme ürünlerinden sipariş ederek vücudunuzun hakkettiği temizliği ve bakımı yapın. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri