Yakı Bandı ve Bileklikbr />br />Yakı bandı nedir ve ne işe yarar?

Yakı bandı, eklem, sırt, kol ve bacak ağrılarında, ağrılı bölgeye uygulanan yapışkanlı banttır. Vücutta meydana gelen ağrılar bazen dayanılmaz hal alır. İlaçlar ve ağrı kesiciler sonuçsuz kalabilir. Özellikle kürek kemikkerinizde ve sırtınızda kuluç oluşabilir veya gezen ağrılar oluşabilir. Yakı bandı ağrılı bölgeye uygulandığında, enzim kısımlarında ki sinirlerindeki hareketlenmeye sağlar. İçeriğindeki malzemelerden dolayı kuvvetli bir yapışkan sahiptir ve uygulanan bölgeye ısı verir ve mentol rahatlığını vücuda yayar. Yakı bandı kapsikum denilen kırmızı biberin içeriğindeki maddeden yapılır.

Yakı bandı çoğunlukla boyun ve sırt bölgesindeki eklem ve kas ağrılarında kullanılır. Spor yaralanmalarında da yakı bandı oldukça etkilidir.

Yakı bandı hangi durumlarda kullanılır?

• Bel, omuz ve boyun gibi bölgelerde meydana gelen eklem ve kas ağrılarında,
• Spor yaralanmalarında kaynaklı ağrılarda,
• Kronik bel ağrıları,
• Romatizmal hastalıklar,
• Siyatalji, lumbalji, bel fıtığı,
• Eklem burkulmaları ve incinmelerinde yakı bantları oldukça etkilidir.


Yakı bandı nasıl kullanılır?

Yakıyı kullanmadan önce uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olması gerekir. Yakı bandının üzerindeki koruyucu bant çıkarılır ve yapışkanlı flaster ağrılı bölgeye yapıştırılır. Yakının içeriğindeki kimyasal ilaçlar deriye nüfuz eder ve yakı vücuda ısı vererek çalışmaya başlar.

Yakı bandı etkisini gösterebilmek için en az 4 saat deride kalmalıdır. 48 saat içinde kendiliğinden kalkar. Vücutta 48 saatten fazla bekletilmemelidir. Yakı bandını çıkarmak istediğinizde ıslak bir havlu yardımı ile yakı bandı ıslatılır ve çıkarılması kolaylaşır.

Yakı bandı kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Yakı bandını uygulayacağız bölgenin kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.
Yakı bandını açık yaralara uygulamamalısınız.
Yakı bandı içeriğindeki kimyasal maddelerden dolayı hamile ve emziren bayanlara önerilmez. Hamile veya emziriyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
Yakı bantları hassas ciltlerde alerji problemlerine yol açabilir.
Yakı bandı 48 saatten fazla cildinizde kalırsa tahrişe sebep olabilir.

Yakı bantları bazen yapışkanından dolayı canınızı acıtabilir. Bu yüzden alternatif olarak yakı bandının sıvı jel ve kremleri de mevcuttur. Ağrılı bölgeye masaj yapılarak uygulanarak ağrının hafiflemesi sağlanır. Mentollü özelliği ile vücuda rahatlık verir. Açık yara karda, hassas ciltlerde ve alerji problemleri olanlarda kullanılmamalıdır. Aşırı kuru ve tahriş olmuş ciltlerde microsilver krem önerebiliriz. Cildin doğal dengesini yeniden kazanması ve iyileşmesi yönünde doğru bir bakım uygular. Cildin pürüzsüzlüğü ve elastikiyeti sağlanır ve cildin nemi muhafaza edilir.

Bileklik : El bileği ve eli etkileyen çeşitli sağlık sorunlarında medikal bileklik veya atel kullanmak gerekebilir. Romatizmal hastalıklar, sinir sıkışması, tendon yaralanmaları, el bileği zedelenmelerinde bileklik kullanımı rahatlatıcı etki oluşturur. El bileğinde ve parmaklarında ağrıları olan kişilerde bileklik kullanımı eklemlerin doğru şekilde tutulmasını sağlayarak ağrıların hafifletilmesine yardımcı olur.

Bileklik kullanırken dikkat edilecek hususlar?

El bilekliğini tüm gün boyunca takmak sıkıntı verebilir. Belirli aralıklarla çıkararak elinizi dinlendirmelisiniz. Bilekliği kullanırken cildinizin tahriş olmaması için kontrol etmeniz gerekir. Sürtünme ve bileğe tam oturmaması durumunda tahriş oluşabilir. Parmaklarda uyuşma oluşursa kullanımı sonlandırmanız gerekir. Bilekliği temizliğini kullanım talimatını okuyarak gerekli koşulları sağlayıp yapabilirsiniz.

Eklem ve kas ağrılarınızı hafifletecek yakı bandı ve bileklikler besikte.com adresinde uygun fiyat ve kampanyalarla sizler için hazırlanmıştır. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri