Yalancı Emzik

Bebeğinizin doğumdan itibaren emme ihtiyacını giderme,uykuya dalmasını kolaylaştırma,sakinleşme gibi durumlar için geçmişten günümüze kadar kullanımı devam eden yalancı emzik anne ve babalar için bazen kurtarıcı olmaktadır. Kurtarıcı olabildiği gibi gerek seçimi ile gerek olur olmaz zamanlarda kaybolması ile ebeveynler zor zamanlar yaşayabilmektedir.


Emzikler üretildiği malzemeye göre Silikon emzik yada kauçuk emzik olarak sınıflandırılmaktadır. Avent,chicco ,nuk gibi markalarda kauçuk emzik modelleri mevcutken, bebedor, wee, babytime, suavinex gibi neredeyse tüm markalarda silikon emzik üretimi vardır.

Emzikler şekillerini göre Damaklı emzikkiraz uçlu emzik olarak ayrışmaktadır.Damaklı emzikler bebeğin ağız yapısına ortodondik emzik ismi ile üretimi yapılmaktadır.

Her markanın ürettiği emzikleri boyutlarına göre farklı olarak numaralanmaktadır. Yeni doğan emzikleri genellikle 1 numara olarak geçmektedir.Fakat bazı markalarda 1 numara emzik 0-3 ay olarak sınıflandırılmakta bazı markalarda 0-6 ay olarak sınıflandırılmaktadır.Satın alırken bu ayrıma dikkat edebilirsiniz.

En iyi emzik hangisi olduğu büyük merak konusudur.Doktorların emzik kullanımı ile ihtilafa düştüğü günümüzde en iyi emzik bebeğinizin tuttuğu emziktir.

Emzik kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar herkesçe malum olduğu üzere temizliğidir.Yeni alınan emzik kullanılmadan önce yıkanıp durulanmalıdır.Elinizde mevcutsa sterilizasyon cihazlarında sterilize edilmelidir.Bu cihazlar farklı prensiplere göre çalışanları mevcuttur.Buharlı sterilizasyon yapanlar en bilinenidir.Günümüzde ultra viole ışık ile sterilizasyon yapan sterilizatörlerde vardır.

Emzikler yıpranmasa dahi 3 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.Zaten bir çok marka bebeğin büyümesini de göz önüne alarak 2 numara 3 numara olarak ürettiğim emzikler arasında 3 ile 6 ay gibi farklar vardır.

Siz de bebeğiniz için aradığınız yalancı emziği besikte.com üzerinden hızlıca bulabilirsiniz.Piyasada bulunan standartlara uygun üretilen emzik markalarının birçoğunu yalancı emzik model ve çeşitlerini sizlerin beğenisine sunmaktayız.Kampanya ve indirimler ile fiyatlasını cazip hale getirmeye çalışmaktayız.

Keyifli alışverişler dileriz.

Wee 837 Silikon Şeffaf Desenli Emzik 6-18Ay No:2
Ürün Seçenekleri
Wee Baby 172 Desenli Kelebek Damla Emzik No:1
Wee Baby 172 Desenli Kelebek Damla Emzik No:1
Wee Emzik Desenli Kelebek Damla No1 172

15,00 ₺  12,00 ₺

Sepete Ekle

Ürün Seçenekleri
Tommee Tippee Breastlike Emzik 1 Adet - 0-6 Ay
Ürün Seçenekleri
Hanymish 117 Mini Silikon Damaklı Emzik No:3
Ürün Seçenekleri
Wee Yuvarlak Uç Silikon Emzik 6-18 Ay
Ürün Seçenekleri
Tommee Tippee Anytime Emzik 2 Adet - 6-18 Ay-Yeşil
Ürün Seçenekleri
Bebedor Silikon Emzik No:1
Ürün Seçenekleri
Bebedor Yumuşak Kenar Kapaklı Emzik 6-18 Ay
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri