Bebek Yatak Oyuncakları Bebeklerin uyku arkadaşı yatak oyuncaklarından bahsetmeden önce bebeklerde uykunun önemi hakkında kısaca bilgi verelim. Bebekler yeni doğduklarında uzun süre uyurlar. Gece gündüz ayrımları yoktur. 2 saate bir uyanıp beslenir tekrar uyurlar. Bebek 3-4 aylık olduğunda 3-4 saat aralıksız uyur ve beslenmek için uyanır. 6 aylık olduğunda geceleri 1-3 saat arası uyanır, beslenir ve çoğunlukla kendileri yeniden uykuya dalarlar. Bebek 1 yaşına geldiğinde gündüz 2 defa uyur gecede 1 defa uyanır veya tüm gece uyuyabilir. Bu tabi ki her çocuk için farklı olabilir. 1-3 yaş aralığında gündüz bir kere uyur ve gece uykuları kesintisizdir. Bebek büyüdükçe uyku süresi kısalır.


Sağlıklı bir gece uykusu bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Bebekler uyuyarak büyürler. Bebeğin gelişiminde beslenme ne kadar önemliyse uyku da bir o kadar önemlidir. Bebeklerinizin beslenmesine dikkat ettiğiniz kadar uyku düzenine de dikkat etmeniz gerekir. Kaliteli bir gece uykusu bebeğin gündüz öğrendiklerini düzenlemesine, enerji depolarını yenilemesine yardımcı olur. Bebeğin beyin gelişimi için güzel bir şekilde uyuması şarttır. Özellikle 0-3 yaş arası bebeklerin beyin gelişimleri çok hızlıdır. Bu dönemde dikkatli olmak gerekir. Özellikle REM uykusu bebeğin potansiyel beyin gelişimi için gereklidir. Bebeklerin kesintisiz ve kaliteli bir REM uykusuna geçecekleri tek zaman dilimi gecedir. Beyindeki nöronlar arası geçişler ve öğrendiklerini belleğe yerleştirmesi REM uykusunda gerçekleşir. REM uykusu, uykuyla uyanıklık arası bir durumdur. Eğer çeşitli nedenlerle bebeğin uykusu sürekli bölünür ve REM uykusuna geçemezse bebeğin gelişiminde bazı problemler olabilir. Kaliteli bir gece uykusu uyuyan bebek mutlu uyanır, enerjisi yerindedir, neşelidir. Gün içinde güzel beslenir ve güzel bir şekilde oynayarak öğrenmeye kaldığı yerden devam eder. Bebeğin huzurlu oluşu ailenin de huzurlu olmasını sağlar. Mutlu bebek mutlu aile.

Bebekler için uyku çok önemli. Ancak bazı bebeklerde uyku düzeninin oturtulması biraz zaman alabilir. Uykusu gelen bebek huzursuzlanır. Zamanında sakinleştirip uyutmazsanız eğer, uykusu kaçar ve sürekli ağlar. Bebeği uykudan önce sakinleştirmek için banyo yaptırabilirsiniz. Odasını toplayarak loş bir ışıkta hafif bir müzik eşliğinde kitap okuyabilirsiniz. Veya bebeğinizin rahat uyuyabilme için hazırlanmış yatak oyuncaklarını kullanabilirsiniz. Bebekler yeni doğduklarında annelerinin sesini duymak isterler. Anne karnında amniyo sıvısının içinde duydukları sesleri hatırladıklarında kendilerini güvende hissederek rahatlarlar. Bebek Yatak oyuncakları değişik melodiler, doğa sesleri, ninniler ve beyaz ses denilen anne karnındaki seslerle bebeklerin gevşeyerek rahatlamasını ve uykuya geçişlerini kolaylaştırır.
Ninnili bulutlar yatak kenar paneli çocuğu rahatlatıp ışık ve müzik yardımıyla tatlı bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olan bir yatak panelidir. Yenidoğana daima yeni içerik sunmak için 2 ses modülü MP3 bağlantısı ve önceden kaydedilmiş melodiler, tercihli melodili sesini dinlemek için MP3 okuyucu bağlanmak yeterlidir. Küçük bebekler için özellikle düşünülmüş sesli iyi geceler masalı, önceden kaydedilmiş müzik modülünü seçerek ünlü kompozitörlerin 6 klasik melodisi küçüğü 15 dakika süreyle rahatlatıp eğlendirir. Ses sensörü sayesinde oyuncak, örneğin çocuğun ağlaması gibi sesler olduğunda otomatik olarak yeniden harekete geçer. En tatlı rüyalar dünyasında yıldızlı gökyüzü ve aydede büyülü bir atmosfer yaratarak bebeğin odasını aydınlatır ve uykuya geçişini kolaylaştırır
Tatlı rüyalar ayıcık uyku arkadaşım, bebekler sevimli peluş oyuncakları uyku arkadaşı edinmeyi severler. Uyku arkadaşları, bebekleri kendilerinin yalnız olmadığını hatırlatır. Ayıcığın karnındaki yıldıza nazikçe basıldığında etrafa yumuşak bir ışık yayılmaya başlar ve uyku melodileri devreye girer. Sakinleştirici melodilerle bebeğiniz rahat bir şekilde uykuya dalar. Ayıcığına sarılarak güvenle uykusunu uyur. Ayıcığın temizliğini yapmak daha çok kolaydır. Pillerini çıkararak çamaşır makinasında yıkayıp temizleyebilirsiniz.
Lamaze sesli köpek, köpeğin burnunu sıktığınızda havlamaya başlayarak bebeğinizi eğlendirir. Elektrikli ses mekanizması yaklaşık 1800 kez kullanılabilir. Ayrıca bebeğiniz oyuncak köpeğinin hışırdayan dolgusu hoşuna gider. Bebeğiniz oyuncak köpeğin sesini ve çıngırak arını keşfederken yeni şeyler öğrenecektir. Sesli köpek oyuncağın taşıma halkası sayesinde gittiğiniz her yere sizinle gelir. Bebeğinizin yeni doğduğu andan itibaren bebeğinize uyku arkadaşı olarak alabilirsiniz.
Minik kuşlar dönence şeklinde tasarlanmış minik minik kuşlar farklı renklerde bebeğinizin renk algısını güçlendirir. Bebeklerin doğumunu neşeyle müjdeleyen minik kuşlar etrafta kanat çırparak uçar. Bebeğinizin beşiğine asarak kullanabilirsiniz. 
Uykucu kuzu bebeğinize güzel bir yatak arkadaşı olacaktır. Çocuğunuzun sakinleşmesine yardımcı olur. 2 adet yumuşak dokudan ayakları vardır. Değişik müzik ve ninniler ile bebeğinizi sakinleştirir. 10 dakika sonra otomatik olarak kapanır. Işıklı lambası ile bebeğiniz uyurken ona loş bir ortam sağlar. Oyun, müzik ve uyku olmak üzere üç fonksiyonu bulunur. 
3 ü bir arada ninni paneli sayesinde bebeğiniz rahatlayarak eğlenecek aynı zamanda ona güven veren seslerle bebeğinizin uykuya geçişini kolaylaştıracaktır. Bu ninni paneli ile anne ve baba bebeğin tanıyabileceği ve bebekle aynı odada bulunmadıklarında dahi onu sakinleştirecek sesleri kaydedebilir ve bebeğine dinletebilir. Ses algılayıcısı sayesinde bebek uyandığında otomatik olarak devreye girer ve bebeğin ağlama krizine girmesini önler. Geniş bir klasik müzik, doğa sesleri ve New Age seçkisi eşliğinde yanıp sönen renkli ışıklar bebeğe rüyalar alemine geçişde renkli ve huzurlu bir ortam sunar. 3'ü 1 arada ninni paneli bebeklere ilk el hareketlerini geliştirip koordine etmelerini sağlayan ilk manuel aktivitelerle tanıştırmaktadır. 

Birçok farklı seçeneği bir arada bulabileceğiniz, bebeklerinizin huzurlu ve kaliteli uykular uyuması için üretilen bebek yatak oyuncakları besikte.com sitemizde sizleri bekliyor. 

Lamaze Sesli Köpek
Lamaze Sesli Köpek

64,35 TL  55,98 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri