Yaylı Yatak

Bebeklerin gelişiminde en önemli etmenlerden bir tanesi de uykudur. Bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimi uykusunda tamamlanır. Bu da kaliteli ve kesintisiz bir uyku sayesinde olur. Kaliteli bir uyku için uygun ortam ve doğru uyku ürünlerinin seçimi oldukça önemlidir. Bebeklerin ortalama günlük 16 saat uyduklarını düşünürsek anne baba olarak bebeğin konforunu sağlayacak ürünler seçmek sizin görevinizdir. Doğru bir yatak sayesinde bebeğiniz güzel bir uyku çekerken sizde fırsatı değerlendirerek dinlenme imkanına sahip olursunuz. Güzel bir uyku uyuyan bebek keyifli olur. Gün içerisinde huzurludur. Güzel beslenir ve keyifli bir şekilde oyununu oynar. Elbetteki huzurlu bir bebekle yaşamak çok daha kolaydır.


Her yatağın kendine has farklı tasarımı ve fonksiyonel özellikleri bulunur. Yaylı yataklar bebeklerin iyi bir uyku uyumasını sağlayan yataklardır. Bebek yataklarında kullanılan yaylar, bebeğin ağırlığı ve uygun şekilde esneyebilme özelliği göz önünde bulundurularak üretilir. Uyku esnasında bebeğin uyku pozisyonuna göre yatağın içindeki yaylar yeteri kadar esneyerek bebeğin vücuduna tam uyum sağlar. Yaylı bebek yataklarının üzeri uygun miktarda süngerler kaplanarak yayların bebek tarafından hissedilmesi engellenmiş olur. Ortopedik yaylı bebek yatakları bebeğinize konforlu bir uyku ortamı oluşturan yataklardır. Farklı ölçülerde üretilen bebek yaylı yataklarından bebeğinizin beşik ve karyolasına uygun ölçülerde bir yatak alarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bebeğiniz için uygun yatağı seçerken yatağın beşik ya da karyola ile aynı ölçüde olması gerekir. Eğer 60*120 bir karyolanız varsa mutlaka 60*120 bebek yatağı almanız gerekir. Bebeğinizin beşik ya da karyola ölçüsü 70*110 cm ise alacağınız ürün de mutlaka 70*110 yatak olmalıdır. Karyolanın ölçüsünden daha büyük bir yatak alır ve onu karyolaya sıkıştırmaya çalışırsanız; yayların şekli bozularak içi içe geçebilir, yatak yüzeyinin bazı yerlerinde potluklar oluşur ve ortopedik özelliği tamamen etkisiz hale gelir. Karyolanın boyutlarından daha küçük bir yatak aldığınız takdirde ise karyola ile yatak arasında boşluklar kalacaktır. Bebeğinizin kolu, bacağı, kafası uyku esnasında bu boşluklara girip sıkışarak, istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir.

Yaylı bebek yataklar bebeğinize rahatlık konfor ve sağlığı bir arada sunan ürünlerdir. Çift taraflı kullanım imkanı yatağın daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasına imkan tanır. Yaylı yatağın ortopedik özelliği bebeğin kas ve iskelet sistemini destekleyerek daha sağlıklı bir uyku pozisyonu sağlar. Yaylı yatağın kenarlarını çökmeye karşı mukavemeti artıran yüksek dansiteli süngerlerle özel havuzlama sistemi uygulanması yatağın kullanım süresini uzatmıştır. Yatak yüzeyinde vücut ağırlığını dengeli bir şekilde tüm yayalara dağıtan bonel yay sistemi kullanılması yatağın çökmesini engeller. Yaylı yatak içindeki yüksek yoğunlukta sünger yatağın yaylarını bebeğinizin hissetmesini engeller.

Güvenle uzun yıllar kullanabileceğiniz yaylı yataklar besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Babyhope Yaylı Yatak 60*120
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope Jakarlı Yatak 90 x 190

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri