Yazı TahtasıÇocuklarımızı büyütürken en çok dikkat ettiğimiz konulardan bir tanesi de eğitimdir. İyi bir eğitim alabilmesi için her şeyi yaparız. Okulunu araştırınız, öğretmenini araştırınız, sınıfındaki arkadaşlarını araştırdığımız gibi sınıftaki veliler hakkında bile bilgi edinmek isteriz. Her anlamda iyi bir eğitim alsın isteriz. Çünkü çocuklarımız bizim herşeyimizdir. Amacımız onlara iyi bir hayat sunarak ileriki yaşamlarında kendi becerilerini kullanarak rahat etmelerini sağlamak.
Eğitim bir süreç işidir ve ailede çok küçük yaşlarda başlar. Yazı tahtaları çocuklarımızın eğitiminde kullanılabilecek güzel bir alternatiftir. Çocuğunuz 3 yaşına geldiğinde çevresine karşı daha duyarlı olacaktır. Eline geçirdiği kalemle bulduğu her yere bir şeyler çizmek isteyecektir. Resim yapıp boya yapmak onun için çok eğlenceli aktiviteler olacaktır. Yazı tahtaları çocuğunuzun bu merakını yaşayabileceği bir alandır. Yazıp çizip silerek tekrar tekrar kullanabilmek hoşuna gidecektir.


Yazı tahtaları o kadar güzel renk ve desenlerde üretilmişlerdir ki çocuklar için cazibe merkezi haline gelmişlerdir. Ayaklı yazı tahtaları, duvara monte edilebilen yazı tahtaları, masanın üzerinde kullanabileceğiniz yazı tahtaları tercihiniz ve ihtiyacınıza göre alabilirsiniz. Yazı tahtalarının üzerine yapıştırılan mıknatıslı sayılar ve harflerle çocuğunuz bilişsel zekasını da geliştirsin.
Yazı tahtalarının çocuklar üzerinde ne gibi faydaları vardır?
• Dikey bir zeminde çalışmanın çocuklar üzerinde çok büyük faydası vardır. Yazı tahtasında çalışan çocuk omuz ve kollarını daha büyük açılarla hareket ettirerek omuz ve kollarında güç ve esnekliğin artmasını sağlayacaktır.
Yazı tahtasında faaliyet yapan çocuk iki el ve kolunu koordineli bir şekilde kullanmayı öğrenecektir. Aynı zamanda yazarken veya resim yaparken de vücudunu kullanmayı da öğrenecektir. Bütün vücudu aynı anda çalışacaktır.
Yazı tahtasında çalışırken esnek bir bilek ve sağlam bir el yapısına sahip olacaktır. Çocuğunuz okula başladığında kalem tutmayı öğrenmiş olacak ve yazı yazarken zorlanmayacaktır.
Yazı tahtasında çalışırken aşağı yukarı, sağ sol gibi kavramları da kendiliğinden öğrenecektir.
Yazı tahtası çocuğun görsel dikkatini artırarak el göz koordinasyonunu sağlamasına yardımcı olacaktır.
• Çömelerek veya ayakta çalışmak çocuğun merkezi güçlenmesini de sağlamış olacaktır.
Yazı tahtasını alırken nelere dikkat edilmelidir?
• Birçok farklı modelde yazı tahtası bulabilirsiniz. Kullanım amacınızı belirleyerek ister ayaklı ister duvara monte edilen yazı tahtalarından alabilirsiniz
• Yazı tahtasının boyutuna ve şekline karar vermeniz gerekir.
• Alacağınız yazı tahtasının kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.
Birbirinden güzel renkleri ve desenleriyle çocuğunuzun eğitimine destek olacak yazı tahtaları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri