Yeni Doğan Bebek Bezi

Bebeğinizin sağlığı için herşeyin en iyisini ve kalitelisini almaya özen gösterirsiniz. Daha doğmadan alınacaklar listesi yapıp hazırlıklara başlarsınız. İlk önce hazırlayacağınız doğum çantasının içine koyulacak malzemelerin başında bebeğin bezi gelir. Hatta dünyaya gelen bebeğin tenine ilk temas eden giysi bezdir. Bu yüzden bez alırken hassas davranmalısınız.


Yeni doğan bebeklerin 3 temel yaptığı faaliyet vardır. Beslenmek, uyumak ve altını kirletmek. Yeni doğan bebekler sık sık emer ve altını kirletirler. Bebeğin en temel bakımı olan altının kuru ve temiz olması hem bebeğinizi hem sizi rahatlatacaktır. Yeni doğan bebekler için bez seçimi oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerin ciltleri oldukça hassastır. Dış etkilere maruz kaldığında tahriş olabilir. Ayrıca göbek bağının düşmemiş olması da yeni doğan bebeğe bez seçerken dikkatli olmanızı gerektirir.

Yeni doğan bebeklere özel olarak üretilmiş bezler bebeklerin hassas ciltleri düşünülerek tasarlanmıştır. Emiş gücü ve çevresindeki bariyerler sayesinde sızıntıları önler ve bebeğin poposunun kuru kalmasını sağlar.

Bebeğinizin kız veya erkek olmasına göre bez tercihinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca ergonomik yapıda olan bezler bebeğinizin ve sizin konforunu korur.

Yeni doğan bebek bezinin hijyenik olması için paketli ürünleri tercih edin. Genital bölge mikroplara açıktır. Açıkta satılan bezler hijyenik değildir. Bebeğin sağlığını tehdit eder.

Her bebeğin doğum kilosu ve gelişimi farklı olduğu için bebeğin bedenine uygun şekilde bez seçimi yapmalısınız.

Bebeğin ipeksi dokusunu tahriş etmeyen yumuşak pamuklu bezleri tercih edin.

Yeni doğan bebeklerin bezlerinin hava alması onların ciltlerini koruyacaktır. Bebeğin konforu için bezin ince olması rahat hareket etmesini sağlar. Bezin cırtcırtlı yan bantlarının esnek ve kaliteli olması bezin rahat açılıp kapanmasını sağlayarak kontrol etmenizi kolaylaştırır ve bebeğin bedenine göre ayarlamanızı sağlar.

Dünyanın en tatlı meyvesi, bebeğiniz her şeyin en güzelini hak eder. Minik bebeğinizin ipeksi cildini tahriş etmeyen, pamuklu dokusuyla yumuşaklığını koruyan yeni doğan bebek bezleri besikte.com adresinde sizleri bekliyor. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri