Yükseltici

Bebeklerimiz doğdukları andan itibaren bize emanettirler. Bizim sorumluluğumuzdadırlar. Yemeleri, içmeleri, temizlikleri ve güvenlikleri ile ilgilenmek bize düşer. Bebeğimizin beslenmesi ne kadar önemliyse güvenliği de bir o kadar hayati öneme sahiptir. Gözümüzden sakındığımız bebeklerimizi korumak için evde, misafirlikte, parkta, seyahatte bir dizi güvenlik önlemi alırız ki yavrularımız zarar görmesin. Vaktimizin büyük çoğunluğunu evimizde geçirdiğimiz için bütün evi bebeğe göre dizayn ederiz. Kırılacak eşyaları kaldırır, prizleri, camları, balkonu, dolapları bebeğimiz için güvenli hale getiririz. Çocuğumuzun güvenliğini sağlamak için sadece evde önlem almak yetmez, dışarıda seyahat ederken de önlemler almamız gerekir.


Oto yükseltici koltuklar araç içinde çocuğun boyunu yükselterek emniyet kemerini güvenli bir şekilde takarak seyahat edilmesini sağlar. Böylece herhangi bir kaza anında çocuk emniyet kemerinden fırlamaz. Boyu yükseldiği için aracın camından dışarı seyrederek sıkılmadan keyifli bir yolculuk sürer. 3 yaş üstü çocukların kullanımı için uygundur. Ülkemizde artık araç içinde oto koltuğu kullanmak yasal bir zorunluluktur. Avrupa Birliği Uyum yasaları çerçevesinde 2010 yılından bu tarafa oto koltuğu kullanımı mecburi tutulmuştur. 135 cm den küçük, 36 kg dan hafif çocukların oto koltuğunda seyahat etmesi gerekir. 0-3 yaş arası bebeklerimiz için oto yükselticiler uygun değildir. Küçük bebeklerin ergonomisine uygun üretilen oto koltukları kullanmamız gerekir. Ancak bebeklerimiz biraz büyüdüklerinde bebek kelimesinden hiç hoşlanmadıklarını fark edeceksiniz. Kendisine bebek dediğinizde hakaret etmişçesine tepki gösterecekler. O yüzden bebek koltuğuna oturmak istemeyebilirler. Büyüdüklerini ispatlayabilmek için anne babaları gibi emniyet kemeri ile seyahat etmek isteyecekler. Boyları küçük olduğu için emniyet kemeri güvenliklerini sağlayamaz o yüzden yükseltici oto koltuğuna geçiş yaparak bebek ve çocuklarınızın güvenli bir şekilde araç içinde olmalarını sağlayabilirsiniz. 4-11 yaş arası oto yükseltici koltuklarla seyahatiniz güvenli hale gelsin.

Ülkemizdeki trafik kazalarında çocuk ölüm sayısı fazladır. Muhtemelen arka koltuktaki bebek ve çocuklar kemersiz yolculuk yaptıkları için sayı artıyor. Emniyet kemeri konusunda toplum olarak hala istediğimiz seviyede değiliz. Ancak yeni anne babaların bilinçli olması ve bu konuda azami dikkat göstermeleri umut verici. Küçük önlemlerin bazen hayat kurtardığını unutmayın. Bu sebeple yükseltici koltukların alınması çok büyük bir gerekliliktir.

Yükseltici koltuk alırken arabanız ile uyumlu olmasına özen gösterin. Bazı araç modellerinin isofix özelliği mevcuttur. İsofix güvenlik açısından daha iyidir. Yükseltici koltuk alırken de isofix özelliği olanı almanız güzel olur. İsofix özelliği olmayan araçlarda yükseltici koltuk emniyet kemeri ile araca sabitlenir. Yükseltici koltukların kumaş kalitesi de önemlidir. Çocuğa zarar vermeyen kimyasal içermeyen kumaşlardan üretilmesi gerekir. Bebek ve çocuklar yolculuk esnasında koltuğunu kirletebilir. Kolay temizlenen leke tutmayan bir kumaş olması işinizi kolaylaştırır. Bazı modellerin kılıfları çıkarılıp yıkanabilir. Çocuğunuzun hijyeni açısından koltuğu ara ara temizlemelisiniz. Sitemizde bulunan oto koltuğu yükselticisinin kol dayama kısmı, kolay kullanım, yumuşak oturma alanı ve temizlenebilir ve yıkanabilir kumaşı ile 36 kilograma kadar güvenle kullanabilirsiniz.

Gözümüzden sakındığımız yavrularımızın güvenliğini sağlamak en önemli görevlerimiz arasındadır. Küçük önlemlerle araç içinde seyahat eden evlatlarımızı koruyabiliriz. Oto koltuğu yükselticiler ile bebek/çocuklarımız artık güvende. besikte.com adresinden temin ettiğiniz oto koltuğu yükselticiler ile yolculuklarınız artık daha keyifli... 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri