Yürüteçler

Her bebeğin gelişimi farklıdır. 2 kardeşin bile gelişimleri farklılık gösterir. İlk diş çıkardıkları ay, ilk emeklemeye başladıkları ay, ilk yürümeye başladıkları ay değişebilir. O yüzden bebekleri diğer bebeklerle karşılaştırmadan değerlendirmek gerekir. Bebeklerin gelişimleri farklı olsa bile aynı şeyleri yaparlar. Önce oturdukları yerden hareketlenirler, bir süre sonra yüzüstü sürünmeye ve emeklemeye başlarlar. Daha sonra bir kaç saniye bile olsa ayakta dengede durmaya başlarlar. Kanepelerden tutunarak sıralamayı öğrenirler. Bebek emeklemeyi öğrendiğinde gittiğiniz her yere peşinizden gelmek isteyecektir. Size yetişemediği içinde ağlamaya başlayacaktır. Yürüteçler bu aşamada size destek olacak ürünlerdir. Bebeği yürütecin içine oturtarak onu hem gözünüzün önünden ayırmazsınız hem de ufak tefek işlerinizi halledebilirsiniz.


Bebeklerin yürüme başlangıcında yürümesine yardımcı olan yürüteçler, bebeğe bağımsız hareket etme imkanı sağlar. Eskiden kullanılan birçok araç gereç günümüzde kullanılmazken bebek yürüteçleri geçmişten günümüze kadar işlerliğini devam ettirmiştir. Yürüteçler henüz yürümeyi bilmeyen çocukların ayakta dengede durabilmeleri için tasarlanmış ürünlerdir. Neredeyse bebeği olan her evde bu yürüteçleri görmek mümkündür. 

Yürüteçlerin Belli Başlı Özellikleri Nelerdir?

Yürüteçlerdeki yükseklik ayarı sayesinde bebeğinizin boyuna göre ayarlayıp, ihtiyacı kalmayana kadar kullanabilirsiniz. Kolay katlanabilen özelliği taşıma ve yerleştirme kolaylığı sağlar. Oturma şiltesi sayesinde bebeğinizin düşme riski ortadan kalkar, bebek yorulduğunda oturabilir. Silikonlu 360°dönen tekerlekleri sayesinde bebek istediği yöne rahatlıkla gidebilir. Bazı modellerde bulunan müzikli ve oyuncaklı tabla bebeklerin ilgisini çekerek oyalanmasını sağlar. Kız ve erkekler için ayrı renklerde bulabileceğiniz yürüteçlerin unisex kullanıma uygun olanları da vardır.

Birçok annenin kafasında yürüteç kullanmalı mıyım veya ne zaman kullanmalıyım? gibi sorular oluşur. Elbette bebek doğar doğmaz yürüteç kullanılmaz. Bebeğin bazı evreleri geçerek, ağırlığını ayaklarına verebileceği psikomotor becerilerini kazandığı dönem yürüteç kullanımı için uygundur. Bebeğin 4-7.aylarda destekli oturabilse bile kas ve iskelet sistemi tam oturmadığı için bu aylarda yürüteç kullanımı uygun değildir. 7.ayın bitiminde bebekler yürütece binebilirler. Yukarıda da değindiğimiz gibi her bebeğin gelişimi farklıdır. Bebeğinizin gelişimine göre yürütece bindireceğiniz ayı kendiniz belirlemelisiniz. Bebekler çok uzun süre yürüteçde kalmadıkları sürece herhangi bir sorun olmayacaktır.

Bebekler 6-12 ay arasında emeklemeye başlarlar. Merakları üst seviyededir. Her şeye dokunarak öğrenmek isterler. Evin her tarafını keşfe çıkmak isterler. Bu merakları başlarına dert de açabilir. Yürüteçle birlikte her yere rahatlıkla hareket ettikleri için evde olabilecek kazalara hazırlıklı olup ilk yardım konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Yürüteç kullansın veya kullanmasın evde bebeğiniz için güvenlik önlemleri almanız gerekir. Elektrik prizleri, kapı ve pencereler, dolap ve çekmeceler, sivri uçlu eşyalar. Kırılacak süs eşyaları, kimyasal maddeler gibi birçok konuda önlem alarak bebeğinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Merak duygusunun yoğun olarak yaşandığı bu dönemi rahat atlatmanızın yolu bebeğe güvenli bir ev ortamı sağlamanızdır. 

Kargo Bedava
Babyhope 213 Star Yürüteç - Mavi
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Sunny Baby 9223 Vak Vak Yürüteç Kırmızı
Kargo Bedava
Sunny Baby 9225 Ocean Yürüteç Yeşil
Kargo Bedava
Sunny Baby 9223 Vak Vak Yürüteç Yeşil
Kargo Bedava
Sunny Baby 9225 Ocean Yürüteç Mavi
Kargo Bedava
Sunny Baby 1913 Ocean Yürüteç Mavi
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Sunny Baby 9225 Ocean Yürüteç Pembe
Kargo Bedava
Sunny Baby 9225 Ocean Yürüteç Kırmızı
Kargo Bedava
Sunny Baby 9223 Vak Vak Yürüteç Mavi
Kargo Bedava
Sunny Baby 1083 Tender Yürüteç - Yeşil
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Sunny Baby Vak Vak 1813 Yürüteç Kırmızı
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Sunny Baby 9223 Vak Vak Yürüteç Pembe

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri