Yüz-Cilt Maskesi

Maske nedir?

Maske cildi derinlemesine temizleyerek tıkanmış gözeneklerin açılmasını ve cildin nefes almasını sağlayan, bakım yapan ürünlerdir. Maskeler cilt bakımının olmazsa olmaz ürünleridir.


Cilt maskesi kullanmanın önemi nedir?

Cildimiz gün içinde bir çok çevresel faktöre maruz kalarak kirlenir, gözenekleri tıkanır. Cilt gözenekli yapıya sahiptir ve bu gözenekleri sayesinde nefes alır. Cildin gözenekleri hava kirliliği, toz, duman, güneş ve rüzgara maruz kalarak tıkanır. Tıkanan gözeneklerini açılması için günlük uygulanan yüz temizleme jelleri yeterli olmaz. Haftalık olarak mutlaka cildinize uygun bir cilt maskesi kullanmanız gerekir. Cilt maskesini uygulamadan hemen sonra farkını hissetmeye başlayacaksınız. Cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz.

Cildi günlük olarak temizlemenin yanında haftalık olarak derinlemesine bakım yapmak için cilt maskekerinden yararlanabilirsiniz. Yağlanma, siyah nokta, aşırı kuruluk, mat görünüm gibi sorunlarınıza cilt maskeleri çözüm olabilir.

Nemlendirici maske mi kil maskesi mi?

Piyasada farklı farklı maske çeşitleri bulabilirsiniz. Hangisini kullanmanız gerektiğine karar veremiyorsanız, cilt tipinizi belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Yağlı, kuru ve karma ciltlerin kullanacağı bakım ürünleri farklıdır.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici maskeler tercih edin. Kuru ciltlerin daha çok neme ihtiyacı vardır. Nem cilt için çok önemli bir unsurdur. Kuru ciltlerde nem ihtiyacını karşılamak için dışarıdan nemlendirici maske ve kremlerle destek olmak gerekir. Haftalık olarak uygulayacağınız nem maskeleri cildinizi derinlemesine temizleyerek yüksek oranda nem dengesini sağlamaya yardımcı olur.

Yağlı ve karma ciltler için kil ve siyah maskeler tercih edebilirsiniz. Karma ve yağlı ciltlerin yağ seviyesi oldukça yüksektir. Özellikle sabah kalktığınızda ve gün içinde cildiniz fazlaca parlar. Ciltteki fazla yağ temizlenmediğinde gözenekleri tıkayarak ciltteki gözeneklerin büyümesine sebep olur. Yağlı ve karma ciltler, ciltlerini kil maskeleri ile haftalık olarak arındırmaları gerekir.

Cilt maskesi nasıl uygulanır?

Yüz maskesi yapmadan önce ilk adımınız, cildinizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemektir. Eğer cildiniz kuruysa nemlendirici etkili bir yüz maskesi, sivilce ve siyah noktalar için arındırıcı bir yüz maskesi, yağlı ciltler için matlaştırıcı yüz maskesi, solgun ciltler işin de canlandırıcı yüz maskesi kullanabilirsiniz. Cildinizin kirlerden arınmasını sağlamak için detoks etkili kil maskelerini tercih edebilir, yoğun bir bakım yapmak için de kağıt yüz maskelerini tercih edebilirsiniz.

Maskeyi nasıl yapacağınıza gelirsek, eğer kremsi formda bir yüz maskesi uygulayacaksanız, kullanmadığınız bir fondöten fırçası ile veya elinizle maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra yaklaşık 10-15 dakika bekleyip cildinizi temizleyebilirsiniz. Yüz maskesini uyguladıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise cildinizi nemlendirmek. Özellikle arındırıcı özellikte bir yüz maskesi uyguladıysanız, gözeneklerinizi sıkılaştırmak için tonik uygulayabilir, üzerine de nemlendiricini uygulayabilirsiniz.

Cilt maskesi uygulamanın püf noktaları

• Cildinize maskeyi uyguladıktan sonra 15-20 dk. beklemelisiniz. sakin ve dingin bir ortamda dinlenerek bu süreyi geçirdiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
• Banyo sonrası maske uygulandığınızda daha fazla etkiye sahip olabilirsiniz.
• Erkekler traş sonrası maske uygulaması yaptıklarında daha güzel sonuç alacaklardır.
• Maskeyi uygularken göz ve dudak çevresine uygulamayın.
Maske uygulamasında boyun ve dekolte bölgesini ihmal etmeyin.

Cilt maskesi uygulamanın faydaları

• Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.
Cilt gözeneklerini açılmasını sağlayarak cildin nefes alması sağlanır.
• Yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.
• Serum ve antiaging kremlerin etkilerini artırır
• Vitamin içeriği ile cildinizi besler.
• Cildin rahatlamasını sağlar elastikiyetini korur.
• Daha genç ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri